Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Transfery. Chelsea wciąż walczy o Matę i Modricia.

Andre Villas-Boas powiedział właścicielowi klubu, Romanowi Abramowiczowi, że musi zainwestować w swój klub, a ten zapewnił mu 60 milionów na transfery. Pieniądze te Chelsea przeznaczy prawdopodobnie na kupno młodego utalentowanego pomocnika z Valencii i gwiazdy Tottenham Hotspur.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Do tej pory Chelsea przyglądała się jak oba kluby z Manchesteru wzmacniały swoje zespoły wydając ponad 50 milionów funtów, teraz sama przystępuje do ofensywy transferowej. Po tym jak w zeszłym tygodniu klub z Hiszpanii odrzucił 22-milionową ofertę za Juana Matę, Chelsea tym razem zaoferowała 27 milionów funtów, przy czym suma ta mogłaby wzrosnąć do 29 milionów.

Villas-Boas przekonał Abramowicza, żeby nie odpuszczał także transferu Luki Modricia. Po tym jak The Blues zaoferowali Tottenhamowi 27 milionów funtów trener Spurs, Harry Redknapp, zapowiedział, że może będą musieli sprzedać swojego piłkarza. Możliwe więc, że Chelsea podejmie jeszcze jedną próbę jego pozyskania i podbije ofertę za reprezentanta Chorwacji, chociaż szef zarządu Tottenhamu, Daniel Levy, wciąż deklaruje, że Modric nie jest na sprzedaż za żadne pieniądze. W czwartek Villas-Boas mówił ostrożnie o ewentualnym pozyskaniu chorwackiego pomocnika. - Jedyne co mogę powiedzieć to: ten transfer jest możliwy. Nie wiem na jak dużą ofertę będziemy mogli sobie pozwolić, bo to najważniejsza kwestia. Nie ode mnie to zależy, to w końcu nie moje pieniądze.

W czwartek kontrakt z Chelsea podpisał 18-letni belgijski napastnik Romelu Lukaku, który do londyńskiego klubu przeszedł z Anderlechtu Bruksela. To trzeci transfer Chelsea w tym okienku transferowym, wcześniej kontrakty z klubem podpisali 19-letni piłkarze Oriol Romeu i Thibaut Courtois.

Transfery. Wniebowzięty Lukaku oficjalnie piłkarzem ?

Więcej o: