Premier League. Malezyjski magnat właścicielem QPR

Malezyjski multimilioner Tony Fernandes jest już właścicielem Queens Park Rangers - podała oficjalna strona klubu Premier League. Fernandes, właściciel zespołu Lotus, przejął większościowy pakiet akcji od szefa Formuły 1 Berniego Ecclestone'a.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Malezyjczyk nigdy nie ukrywał, że jest kibicem West Ham United, ale ,jak sam mówił, mieszkał niedaleko stadionu QPR i zawsze "miał do klubu słabość".

- Zawsze chciałem zaangażować się w piłkę nożną, a okazja do zainwestowania w QPR była zbyt kusząca bym mógł ją zmarnować - powiedział 47-letni Fernandes.

Malezyjczyk przejął 66 z 70 procent akcji klubu jakie posiadał Ecclestone wspólnie z byłym szefem teamu Renault Flavio Briatore. Ważnym udziałowcem QPR jest także hinduski miliarder Lakshmi Mittal.

- QPR jest nieoszlifowanym diamentem i mam nadzieję, że będę mógł nadać mu blask - napisał Fernandes w oświadczeniu.

QPR w zeszłym sezonie wygrało Championship i po 15 latach awansowało do Premier League. W swoim pierwszym meczu przegrało na własnym stadionie aż 0:4 z Bolton Wanderers. Największym sukcesem klubu było drugie miejsce, za Liverpoolem w sezonie 1975-1976 oraz awans do finału Pucharu Anglii w 1982 roku - przegrali wtedy w dwumeczu z Tottenhamem.

Więcej o: