Piłka nożna. Pierwsza transmisja meczu na Facebooku przyciągnie miliony widzów?

Spotkanie eliminacji Pucharu Anglii pomiędzy Ascot United a Wembley miało obejrzeć co najwyżej kilkuset kibiców. Wszystko zmieniło porozumienie, dzięki któremu mecz będzie transmitowany na Facebooku.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Portal społecznościowy, który może pochwalić się 750. milionami aktywnych użytkowników po raz pierwszy w swojej historii pokaże na żywo mecz piłkarski.

Przed sezonem angielska federacja piłkarska, FA podpisała umowę z firmą Budweiser, która chce wypromować najstarsze rozgrywki piłkarskie świata. - Puchar Anglii święci swoją 140. rocznicę. Uczcimy to pokazując pierwszy mecz turnieju na Facebooku - powiedział szef marketingu Budweisera, Iain Newell.

Liga Mistrzów. Maaskant: być może wygramy 3:0 i będziemy żałować, że mało

- To pierwszy raz, kiedy jakikolwiek mecz jest transmitowany na żywo przez portal społecznościowy. To wspaniałe wieści dla kibiców i klubów - uważa Newell.

Prezes Ascot United, Mike Harrison jest zachwycony, że występ jego drużyny będzie dostępny dla 750. milionów użytkowników Facebooka. - Wczoraj wieczorem nasz mecz oglądało 88. kibiców. Na piątkowy mecz z Wembley przyszłoby może 500. albo 800. Fakt, że mogą do nas dołączyć miliony osób z internetu jest niesamowity - cieszy się Harrison.

Być może Facebook będzie transmitował również inne spotkania Pucharu Anglii, jednak gdy skończy się pierwsza runda rozgrywek wszelkie prawa przejmą stacje telewizyjne ITV i ESPN.

Lucio przedłużył kontrakt z Interem Mediolan ?

Więcej o: