Premier League. Arsene Wenger o Cescu Fabregasie: To była sprawa serca

- On wraca do Barcelony. Tam dorastał. Jego dziadek był we władzach klubu. To oczywiste, że tu nie chodziło o pieniądze. To była sprawa serca - powiedział o odejściu z Arsenalu kapitana Cesca Fabregasa menedżer londyńczyków Arsene Wenger. 24-letni Hiszpan w poniedziałek podpisał kontrakt z Barceloną, w której trenował do 16 roku życia.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

- Straciliśmy piłkarza światowej klasy. To smutne, bo bardzo chcieliśmy go zatrzymać - powiedział dziennikarzom Wenger przed pierwszym meczem IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów (Arsenal we wtorek zagra w Londynie z Udinese). - W końcu musieliśmy uznać wolę piłkarza. To jest klub o 125-letniej tradycji. Wielu świetnych piłkarzy go opuszczało, a on cały czas dobrze sobie radzi. Dlatego chcemy pokazać, że mamy siłę, by walczyć tak jak wcześniej - dodał.

W tym samym czasie gdy trwała konferencja Wengera, Fabregas chwalił byłego trenera w hiszpańskich mediach. - Nigdy nie znajdę słów, by w pełni wyrazić co myślę o Arsenie Wengerze. Jeśli Arsenal chce pozostać tak mocnym klubem jak teraz, drużyną musi kierować on - powiedział. - Jest najlepszy. Wszyscy niesamowicie go szanują i na zawsze pozostanie najważniejszą osobą jaką poznałem w futbolu. Był dla mnie jak ojciec. Jeśli dziś stoję przed wami, i spełniają się moje marzenia, to głównie dzięki niemu - dodał.

Wenger długo walczył o to, by Fabregas pozostał w londyńskim klubie. Teraz nie zgadza się na sprzedaż Samira Nasriego do Manchesteru City. - To trochę inna sytuacja. Oczywiście chciałbym, żeby z nami został. Miejmy nadzieję, że wszystko tak się zakończy - stwierdził i przyznał, że Arsenalowi przydało by się jeszcze dwóch nowych piłkarzy, bo kadra jest w tym momencie dość wąska. - Mamy skautów na całym świecie. Nie boimy się wydać pieniędzy, jeśli znajdziemy odpowiedniego piłkarza. Wydawanie dla samego wydawania nas nie interesuje. Chcemy znaleźć takiego, który będzie do nas pasował, jeśli tak się stanie, jesteśmy gotowi zapłacić za niego 2 mln, jak i 20 mln funtów.

Cesc Fabregas ? podpisał pięcioletni kontrakt z Barceloną

Więcej o: