Premier League. Porwano ojca Johna Obi Mikela

Według doniesień brytyjskiej prasy ojciec nigeryjskiego pomocnika Chelsea Johna Obi Mikela został uprowadzony w swojej ojczyźnie i prawdopodobnie jest przetrzymywany przez porywaczy.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Ojciec piłkarza Chelsea Michael Obi, który prowadzi firmę transportową w stanie Plateau, nie wrócił do domu w piątkowy wieczór. Jego telefon nie odpowiadał, a następnego dnia stracił zasięg. Chociaż nie zostały jeszcze przedstawione żądania okupu, policja przypuszcza, że doszło do porwania.

Pomocnik Chelsea został poinformowany o zniknięciu ojca w sobotę rano, mimo to zagrał w spotkaniu ze Stoke City w niedzielę. - Nie chciałem zawieść swojego zespołu i rodziny - powiedział John Obi Mikel.

- To dla niego ciężkie przeżycie. Jest roztrzęsiony. Powiedzieliśmy mu, że są czynione wszelkie możliwe kroki, by odnaleźć jego ojca. Musi być dzielny i spokojny - powiedział agent Nigeryjczyka John Ola Shittu.

Porwania w Nigerii są częste i zwykle dotyczą ludzi kojarzonych z branżą naftową, w tej sytuacji chodzi jednak prawdopodobnie o to, że Michael Obi jest ojcem znanego piłkarza. W lipcu 2008 roku porwano brata Josepha Yobo z Evertonu, został uwolniony po 12 dniach, ale nie wiadomo, czy okup kiedykolwiek był zapłacony.

Wschodzące gwiazdy hiszpańskiego futbolu ?

Więcej o: