Premier League. Arsenal zarobi na Fabregasie i Nasrim 60 mln funtów

Jeśli do skutku dojdą transfery Cesca Fabregasa do Barcelony i Samira Nasriego do Manchesteru City, do kasy Arsenalu może tego lata wpłynąć nawet 60 mln funtów.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

W tym tygodniu ma zostać w końcu sfinalizowany transfer Fabregasa do Barcelony. Kataloński klub o swojego byłego piłkarza ubiega się od ponad roku, ale jak podaje kataloński "Sport" potwierdzenie przejścia 24-letniego pomocnika jest kwestią najbliższych godzin. Barcelonie zależy na tym, by do transferu doszło przed wtorkowym meczem Arsenalu z Udinese w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jeśli piłkarz wystąpiłby w tym meczu w barwach londyńczyków, w Barcelonie nie mógłby już grać w europejskich pucharach.

W ostatniej fazie negocjacji biorą udział przedstawiciele obu klubów oraz agent Fabregasa. Kwota transferu ma wynieść około 35 mln funtów.

Mniej Arsenal zarobi na transferze Samira Nasriego do Manchesteru City. Według różnych źródeł kwota ma wynieść między 22 a 25 mln funtów. Choć trener Arsene Wenger początkowo sprzeciwiał się oddaniu piłkarza, ponoć już pogodził się ze stratą i już rozgląda się za potencjalnymi wzmocnieniami.

Arsenal na uzupełnienie luk po Fabregasie i Nasrim będzie miał około 60 mln funtów. Na celowniku są podobno Scott Dann (Birmingham), Phil Jagielka (Everton) i Gary Cahill (Bolton).

Najlepsze transfery. Jak zarobić dwa tysiące procent, albo więcej

Więcej o: