Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Premier League. Potentat F1 chce zainwestować w QPR

Neil Warnock, menedżer Queens Park Rangers, zdradził w poniedziałek, że rozmawia z malezyjskim biznesmenem Tony'm Fernadnesem, szefem teamu Lotus, w sprawie przejęcia klubu.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Fernandes spotkał się z Warnockiem w sobotę podczas towarzyskiego turnieju we włoskim Bergamo i rozmawiał o przejęciu części udziałów w klubie. Wcześniej Malezyjczyk rozmawiał z współwłaścicielem QPR i szefem F1 Bernie'm Ecclestone'm, a także jego biznesowym partnerem Flavio Briatore.

W marcu Ecclestone powiedział, że zamierza sprzedać 69-procentowy pakiet akcji za około 100 mln funtów. Wtedy klub rozpoczął rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Pod koniec lipca dołączył do nich Fernandes.

QPR nie jest pierwszym klubem, który Fernandes chce kupić. W zeszłym roku wspominał o chęci kupna West Hamu. Spotkał się nawet w Kuala Lumpur z prezesem klubu Andrew Bernhardtem, ale nie doszli do porozumienia. Gdy zespół spadł z Premier League, Malezyjczyk liczył na obniżenie ceny, ale ostatecznie klub się z nim nie dogadał, a nowymi właścicielami West Ham zostali David Sullivan i David Gold. Malezyjczyk jest jednak zdeterminowany, by zainwestować w klub.

Około 30 procent akcji QPR jest w rękach rodziny hinduskiego miliardera Lakshmiego Mittala.

Messi, Romario i Jorge Campos na jednym boisku [ZDJĘCIA]

Więcej o: