Puchar Polski. Lech w finale bez Arboledy

Manuel Arboleda z Lecha Poznań dostał w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski z Podbeskidziem żółtą kartkę. Było to czwarte upomnienie dla obrońcy w tej edycji, w związku z czym zawodnik nie będzie mógł zagrać w finale rozgrywek

Przed rewanżowym meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała aż dziewięciu piłkarzy Lecha Poznań było zagrożonych nadmiarem żółtych kartek. Spotkanie nie okazało się spacerkiem, mistrz Polski musiał do końca walczyć o awans, w związku z czym piłkarze nie mogli odstawiać nóg. Ośmiu zdołało uniknąć kary, nie zdołał Manuel Arboleda.

Dla obrońcy była to już czwarta żółta kartka w tej edycji, w związku z czym nie zobaczymy go w meczu finałowym - czytamy na stronie Lecha Poznań.

Zacięty półfinał

Podbeskidzie zremisowało w pierwszym meczu 1:1, a w rewanżu w Bielsku-Białej prowadziło już 2:0. Ale Jose Mari Bakero przeprowadził doskonałe zmiany. W drugiej połowie na boisko weszli Artjoms Rudnevs, Semir Stilić i Jacek Kiełb. Pierwszy strzelił dwa gole, drugi trafił raz, trzeci asystował. Rywalem Lecha w finale będzie Lechia Gdańsk lub Legia Warszawa, które swój półfinałowy rewanż zagrają w środę o 18.30. W pierwszym meczu 1:0 wygrała Legia. Relacja z meczu na Sport.pl.

Czytaj więcej o meczu Lecha Poznań ?

Więcej o: