Polski klub zakpił z zakazu, jaki nałożył Polsat. "Skrót" meczu robi furorę w sieci [WIDEO]

Polsat Sport nie przeprowadza transmisji większości meczów Pucharu Polski oraz uniemożliwia klubom publikowania skrótów. Zagłębie Sosnowiec postanowiło w zabawny sposób skorzystać na decyzji stacji i wrzuciło w mediach społecznościowych nagranie z udziałem kilku znanych youtuberów, które miało przedstawić najciekawsze sytuacje ze spotkania z Gryfem Wejherowo. Wideo podbija Internet.

Tegoroczna edycja Pucharu Polski budzi wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą Polsatu Sport, który ma prawa do transmisji tych rozgrywek. Stacja nie pokazuje jednak większości meczów i zabrania również klubom publikowania skrótów w mediach społecznościowych. W związku z tym kibice nie mają możliwości oglądania spotkań w telewizji. 

Zobacz wideo Oto przyszły selekcjoner? "Limitem jest niebo"

Zagłębie Sosnowiec zażartowało z Polsatu. Nagranie podbija sieć

W środę Zagłębie Sosnowiec rywalizowało w Pucharze Polski z Gryfem Wejherowo. Ekipa z Sosnowca nie mogła opublikować skrótu tego spotkania, więc wrzuciła w mediach społecznościowych zabawne nagranie, które ma być "ekskluzywnym skrótem" starcia z Gryfem. Przedstawia ono urywki z gier Football Manager oraz FIFA z udziałem youtuberów Parisa Platynova oraz Rafonixa. Pojawia się w nim także Krzysztof Kononowicz. "Jesteście geniuszami", "Premia dla montażysty" - napisali rozbawieni fani. 

Nie tylko Zagłębie Sosnowiec zdecydowało się na wykorzystanie decyzji Polsatu w zabawny sposób. Podobnie postąpił również między innymi ŁKS Łódź, który wrzucił w mediach społecznościowych zdjęcie kartki z rozrysowanymi akcjami bramkowymi ze spotkania z KKS-em Kalisz (3:2). Stal Rzeszów z kolei opublikowała grafiki przedstawiające piłkarzy oraz miejsca, z których zdobywali bramki w starciu z rezerwami Miedzi Legnica (3:0). "Uwaga, protip - jak będziecie tak szybko klikać strzałki w prawo i w lewo, to nawet wygląda to jak wideo" - dodał żartobliwie klub. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zagłębie Sosnowiec ostatecznie pokonało Gryf Wejherowo 3:1. Dla ekipy z I ligi dwukrotnie gola strzelał Marek Fabry, a jedno trafienie dorzucił Kamil Bębenek. Gryf odpowiedział bramką Bartłomieja Iwańskiego. 

Więcej o: