Wybudowali całą trybunę na mecz z Legią. Szykuje się wielkie święto

Już 28 lutego Lechia Zielona Góra podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa w 1/4 finału Pucharu Polski. To będzie jedno z największych wydarzeń w historii lubuskiego futbolu, dlatego władze klubu chcą, by mecz obejrzało jak najwięcej kibiców. Wybudowano nawet tymczasową trybunę na stadionie. O tym, czy zapełni się ona w całości, zadecyduje prezydenta miasta.

Trzecioligowa Lechia Zielona Góra jest jednym z największych zaskoczeń tegorocznego Pucharu Polski. Wyeliminowała już dwie drużyny z ekstraklasy - Jagiellonię Białystok i Radomiaka Radom. W ćwierćfinale na zespół czeka kolejne wyzwanie - ich rywalem będzie Legia Warszawa. Poprzednio Lechia awansowała do 1/4 finału PP w sezonie 1986/1987. Dlatego mecz z piłkarzami Kosty Runjaicia będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii lubuskiego futbolu. 

Zobacz wideo Nadchodzą sensacyjne powołania Santosa. Gigantyczny problem na start

Puchar Polski. Mecz Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa imprezą masową? "Sprawy idą w dobrym kierunku"

Obiekt przy ul. Sulechowskiej 37 pomieści nieco ponad tysiąc osób. Władzom klubu zależy jednak, by na spotkaniu z Legią pojawiło się zdecydowanie więcej kibiców. W związku z tym Lechia stara się o przyznanie wydarzeniu statusu imprezy masowej, by mecz z trybun mogło obejrzeć pięć tysięcy osób. W tym celu klub musiał zmodernizować stadion.

Na obiekcie zielonogórskiego MOSiRU powstała już dodatkowa trybuna, która będzie mogła pomieścić 1124 fanów. Konstrukcja ma służyć jedynie tymczasowo - po meczu trybuna zostanie zdemontowana. 

Teraz klub czeka na zgodę prezydenta miasta na organizację imprezy masowej. Najpierw stadion musi przejść kontrolę odpowiednich służb - policji, straży pożarnej, sanepidu i pogotowia - które następnie wydadzą opinie. Jak informuje "Radio Zielona Góra", trzy ostatnie z wymienionych służb zgadzają się na organizację wydarzenia.

Z kolei w poniedziałek na obiekcie pojawiła się policja, która zapoznała się ze stanem technicznym stadionu. Sprawdzono m.in. monitoring mobilny, drogi ewakuacyjne i ogrodzenie. "Sprawy idą w dobrym kierunku" - czytamy. Decyzji prezydenta miasta Zielona Góra możemy spodziewać się w ciągu najbliższych godzin. Pierwotnie miała ona zostać podjęta do 13 lutego, ale wówczas polityk nie otrzymał wszystkich opinii. 

W najbliższych dniach powinna ruszyć także sprzedaż biletów na mecz Lechii z Legią. Pierwszeństwo będą mieli karnetowicze oraz kibice, którzy w przeszłości pojawili się na stadionie MOSiRU. Ceny biletów będą oscylować w granicach 70–100 złotych. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz ćwierćfinałowy PP pomiędzy Lechią i Legią zostanie rozegrany we wtorek 28 lutego. Początek o godzinie 13:00. Mecz ze stołecznym klubem pozwoli kibicom z Zielonej Góry po raz kolejny zasmakować piłkarskiej ekstraklasy, co samo w sobie jest dużym wydarzeniem. Wszystko dlatego, że licząca 140 tysięcy mieszkańców Zielona Góra jest największym miastem w Polsce, które nigdy nie miało klubu w ekstraklasie. Mało tego - w najwyższej klasie rozgrywkowej nie miał okazji występować żaden klub z całego województwa lubuskiego, o czym pisał Jakub Seweryn ze Sport.pl.

Więcej o: