Rozlosowano pary Pucharu Polski. Trudne zadanie odradzającego się Ruchu Chorzów

We wtorek poznaliśmy pary rundy wstępnej Pucharu Polski w sezonie 2022/2023. Już na początku zobaczymy kilka interesujących starć z udziałem drużyn z niższych poziomów rozgrywkowych. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja Ruchu Chorzów ze Zniczem Pruszków.

Już pod koniec lipca rozpocznie się rywalizacja w kolejnej edycji Pucharu Polski. We wtorek odbyło się losowanie par rundy wstępnej tych rozgrywek. Wezmą w niej udział zespoły, które uczestniczyły w rozgrywkach II ligi w sezonie 2021/2022, a także dwie najsłabsze drużyny 1. Ligi. Mecze odbędą się w dniach 26-27 lipca. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Rozlosowano pary rundy wstępnej Pucharu Polski. Na start ciekawy mecz z udziałem Ruchu Chorzów

O szczęściu może mówić drużyna Górnika Polkowice, który trafił na GKS Bełchatów. Klub z województwa łódzkiego wycofał się jednak z rozgrywek w sezonie 2022/2023, co sprawiło, że Górnik dostał wolny los i jest już pewny udziału w kolejnej rundzie. Szczególnie ciekawie na tym etapie zapowiada się natomiast starcie Ruchu Chorzów i Znicza Pruszków, a więc drużyn, które w minionym sezonie rywalizowały w II lidze. 

Jest skład Lecha Poznań na Karabach w el. LM. Debiut i zaskoczenie Jest skład Lecha Poznań na Karabach w el. LM. Debiut i zaskoczenie

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pary rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/2023:

  • GKS Jastrzębie – Sokół Ostróda
  • Stal Rzeszów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki
  • Chojniczanka Chojnice – Hutnik Kraków
  • Ruch Chorzów – Znicz Pruszków
  • Wigry Suwałki – KKS 1925 Kalisz
  • Motor Lublin – Śląsk II Wrocław
  • Radunia Stężyca – Wisła Puławy
  • Lech II Poznań – Pogoń Siedlce
  • Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg

Drużyny Ekstraklasy przystąpią do rywalizacji w Pucharze Polski od pierwszej rundy. Najlepsze w ubiegłym sezonie zespoły i nasi przedstawiciele w europejskich pucharach, czyli Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk, zmagania zaczną natomiast dopiero od drugiej rundy. Trofeum bronić będzie oczywiście Raków, który w majowym finale pokonał Lecha Poznań na Stadionie Narodowym 3:1. 

Paweł Wszołek zostanie piłkarzem Legii Warszawa. Przesądzone Paweł Wszołek zostanie piłkarzem Legii Warszawa. Przesądzone

Więcej o: