Szymon Marciniak doceniony za swoją pracę. Poprowadzi finał Pucharu Polski

Środowy półfinał Ligi Mistrzów to nie jest jedyne wyróżnienie dla Szymona Marciniaka w ostatnich dniach. Arbiter poprowadzi finał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. - To wyróżnienie i forma nagrody - przekazał Tomasz Mikulski, przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.

Szymon Marciniak został doceniony przez UEFA i poprowadzi środowy półfinał Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a Villarrealem. Tym samym płocczanin został pierwszym Polakiem w historii, który posędziuje mecz tej rangi w europejskich pucharach. Poza tym wciąż istnieją szanse na to, że Polak będzie rozjemcą w finale Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy, o czym wspomniał Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl. To nie są jedyne wyróżnienia dla najlepszego polskiego sędziego w ostatnich dniach.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Szymon Marciniak posędziuje finał Pucharu Polski. Trzeci raz w karierze

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Szymon Marciniak poprowadzi finał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa na Stadionie Narodowym, który odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00. Asystentami najlepszego polskiego sędziego będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz, natomiast w wozie VAR zasiądą Tomasz Kwiatkowski i Paweł Malec. Arbitrem technicznym będzie Łukasz Kuźma.

- Finał Pucharu Polski to zawsze wyjątkowy mecz. Było kilku arbitrów, którzy spełniali wymagane kryteria, ale wybraliśmy Szymona Marciniaka. To wyróżnienie i forma nagrody za dobrze wykonywaną pracę - powiedział Tomasz Mikulski, przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN. Do tej pory Szymon Marciniak dwukrotnie prowadził finał Pucharu Polski - najpierw w 2013 roku (Legia Warszawa wygrała 2:0 ze Śląskiem Wrocław), a następnie trzy lata później (Legia pokonała 1:0 Lecha Poznań).

To jednocześnie będzie też szóste spotkanie prowadzone przez Szymona Marciniaka w finale rozgrywek klubowych. Do tej pory najważniejszym meczem o klubowe trofeum, które sędziował płocczanin, było te w Superpucharze Europy w 2018 roku pomiędzy Realem a Atletico Madryt. "Marciniak zawsze podziwiał Pierluigiego Collinę, który dla wielu sędziów jest mistrzem absolutnym i wiele lat temu zmienił postrzeganie tego zawodu, wznosząc go na wyższy poziom" - pisze o Marciniaku Dawid Szymczak, dziennikarz Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA