W 1/16 finału zespołem z najniższej klasy rozgrywkowej jest Wieczysta Kraków. Zespół występujący w IV lidze w poprzedniej rundzie wyeliminował pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Oprócz tego w stawce jest po dziesięć drużyn z ekstraklasy i pierwszej ligi, pięć z drugiej ligi oraz sześciu trzecioligowców.
Jakie były zasady losowania? Nie było żadnego rozstawienia, czyli drużyny z ekstraklasy mogły wpaść na siebie. Gospodarzami meczów w poszczególnych fazach są drużyny grające na niższym szczeblu rozgrywkowym. W 1/16 finału dojdzie do derbów Krakowa - wspomniana Wieczysta zmierzy się z drugoligową Garbarnią. Co ciekawe, w tej fazie nie dojdzie do żadnego starcia drużyn z ekstraklasy. Będą za to dwa starcia pierwszoligowców: Korona KielcePublikujWidzew Łódź z GKS-em Jastrzębie.
Faworyci rozgrywek: Legia Warszawa i Lech Poznań trafili na łatwych rywali, bo zmierzą się z trzecioligowcami. Natomiast obrońca trofeum - Raków Częstochowa pojedzie na mecz do drugoligowego KKS-u 1925 Kalisz.
Mecze 1/16 finału zostaną rozegrane w dniach 26-28 października tego roku. 1/8 finału zaplanowana jest na 1 grudnia. Wiosną zostaną rozegrane ćwierćfinały (2 marca) i półfinały (6 kwietnia). Wielki finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. We wszystkich rundach nie ma rewanżów. W każdym spotkaniu na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców (poniżej 22 roku życia).
W finale Pucharu Polski w ubiegłym roku Raków Częstochowa po znakomitej końcówce pokonał Arkę Gdynia 2:1. Najwięcej razy po Puchar Polski sięgała Legia Warszawa - dziewiętnaście.