Puchar Polski: Awans Wisły, Legii i Rakowa, odpadły trzy drużyny z ekstraklasy [WYNIKI]

Środowe mecze 1/32 finału Pucharu Polski przyniosły awans do kolejnej rundy faworytów, takich jak Legia Warszawa, Raków Częstochowa czy Wisła Kraków. Z rozgrywkami pożegnały się jednak trzy kolejne drużyny z ekstraklasy.

We wtorek doszło do największej dotychczasowej sensacji w meczach 1/16 finału tegorocznej edycji Pucharu Polski, w której drugoligowy KKS 1925 Kalisz pokonał Pogoń Szczecin 2:1. Ponadto z pucharowych rozgrywek odpadła także Jagiellonia Białystok, która w kiepskim stylu przegrała na własnym stadionie z innym ekstraklasowiczem - Lechią Gdańsk 1:3.

Najwięksi faworyci nie zawiedli, ale trzy drużyny z ekstraklasy odpadły

W środę faworyci raczej nie zawodzili, ale to i tak przyniosło odpadnięcie trzech kolejnych zespołów z ekstraklasy. Górnik Zabrze wyeliminował Radomiaka Radom, wygrywając 2:0 po golach Toshevskiego i Jimeneza, z kolei wieczorem Stal Mielec przegrała z Wisłą Kraków 1:3. Mecz w Mielcu rozstrzygnął się praktycznie w ciągu pierwszych 30 minut, gdy najpierw bramki dla drużyny Adriana Guli zdobyli Mateusz Młyński i Serafin Szota, a dosłownie chwilę później z boiska z czerwoną kartką wyleciał obrońca Stali Kamil Kościelny. I choć w drugiej połowie gola samobójczego strzelił Jan Kliment, to chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Yaw Yeboah, ustalając wynik spotkania.

Najwięcej emocji było w Kielcach, gdzie w starciu Korony z Wisłą Płock doszło do dogrywki. Po podstawowym czasie gry był remis 2:2, a w dogrywce ciosy zadali gospodarze za sprawą Łukasza Sierpiny i Mateusza Lewandowskiego. Wygrali jednak "tylko" 4:3, bo w doliczonym czasie rozmiary porażki Nafciarzy zmniejszył ledwie 16-letni Tomasz Walczak.

Sporo wysiłku w swój mecz musiała włożyć Legia Warszawa, która pokonała na wyjeździe drugoligowe Wigry Suwałki 3:1, ale w 40. minucie musiała odrabiać straty po golu Kacpra Michalskiego. Szybko jednak odpowiedział Kacper Kostorz, a w drugiej części gry decydujące trafienia dla mistrzów Polski zaliczyli Lirim Kastrati i Mahir Emreli. Jeszcze trudniejszy mecz rozegrał obrońca tytułu - Raków Częstochowa, który do 84. minuty tylko remisował na stadionie drugoligowej Stali Rzeszów 2:2, ale w samej końcówce o wygranej drużyny Marka Papszuna 4:2 przesądzili Ivi Lopez oraz Vladislavs Gutkovskis.

Kolejne mecze 1/32 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane w czwartek oraz w przyszłym tygodniu.

Wyniki środowych meczów 1/32 finału Pucharu Polski:

Górnik Zabrze - Radomiak Radom 2:0 (Toshevski 39', Jimenez 80')
Orlęta Radzyń Podlaski - Lechia Zielona Góra 2:3 (Koszel 23', Maj 43' - Małecki 36', Surożyński 45', Król 64')
Concordia Elbląg - Unia Skierniewice 0:2 (Kłąb 37', Wojciechowski 80')
Ślęza Wrocław - Chojniczanka Chojnice 3:2 (Stępień 38', 68', Stempin 62' - Skrzypczak 54', Pląskowski 65'-k.)
Wigry Suwałki - Legia Warszawa 1:3 (Michalski 40' - Kostorz 42', Kastrati 65', Emreli 80')
Miedź Legnica - Odra Opole 4:0 (Tront 13', Michalik 24', Lehaire 42', Garcia 90')
Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (Firlej 15'-k.)
Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2:4 (Marczuk 47', Głowacki 51'-k. - Wdowiak 13', Niewulis 45', Lopez 84', Gutkovskis 90')
Włocłavia Włocławek - Piast Gliwice 0:2 (Stolijijković 12', Kądzior 53'-k.)
Korona Kielce - Wisła Płock 4:3 po dogr. (Malarczyk 6', Błanik 84', Sierpina 96', Lewandowski 118' - Kolar 49', Warchoł 64', Walczak 120')
Stal Mielec - Wisła Kraków 1:3 (Kliment-sam 69' - Młyński 20', Szota 24', Yeboah 73'-k.)