Sensacja w Pucharze Polski! Pogoń odpadła z drugoligowcem! Nie pomógł nawet Grosicki

KKS 1925 Kalisz sprawił sensację w 1. rundzie Pucharu Polski! Drugoligowiec wyeliminował Pogoń Szczecin, wygrywając na własnym stadionie 2:1. Do kolejnej rundy awansowała też Lechia Gdańsk, która wykorzystała fatalną formę Jagiellonii Białystok.

Mecz w Kaliszu zaczął się zgodnie z oczekiwaniami. Pogoń, w której po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce znalazł się Kamil Grosicki, objęła prowadzenie w 24. minucie po golu Jakuba Bartkowskiego. Obrońca szczecinian wykorzystał sprytne dośrodkowanie Grosickiego z lewej strony pola karnego.

Goście prowadzili przez zaledwie trzy minuty. W 27. minucie ładnym uderzeniem głową popisał się Filip Kendzie, a piłki nie sięgnął stojący w bramce szczecinian Jakub Bursztyn. Siedem minut później podanie od Toniego Segury otrzymał Nikodem Zawistowski. 21-letni pomocnik KKS Kalisz zszedł z prawej strony do środka i oddał strzał lewą nogą, czym pokonał Bursztyna.

Wynik meczu już się nie zmienił, co dało nam pierwszą sensację w 1. rundzie Pucharu Polski. 9. obecnie drużyna II ligi wyeliminowała 3. zespół ekstraklasy, brązowego medalistę ligi z poprzedniego sezonu.

Sensacja w Kaliszu, pewny awans Lechii

Ciekawie było też w Białymstoku, gdzie spotkały się dwie drużyny z ekstraklasy. Jagiellonia przegrała 1:3 z Lechią Gdańsk. Goście objęli prowadzenie w 27. minucie, gdy po podaniu Ilkay'a Durmusa gola strzelił Maciej Gajos. W 39. minucie na 2:0 podwyższył Łukasz Zwoliński, który pokonał Xavier Dziekońskiego uderzeniem głową. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz Jagiellonii, który między dłońmi wpuścił lekkie uderzenie rywala.

Sensacyjny kandydat na trenera Barcelony. Rywal Legii może stracić szkoleniowca?Sensacyjny kandydat na trenera Barcelony. Rywal Legii może stracić szkoleniowca?

W 50. minucie Lechia prowadziła już 3:0. Chociaż Dziekoński odbił pierwszy strzał Kacpra Sezonienki, to przy dobitce Zwolińskiego był już bez szans. W 64. minucie honorową bramkę dla Jagiellonii zdobył Taras Romanczuk, a na pięć minut przed końcem spotkania Dziekoński obronił rzut karny wykonywany przez Flavio Paixao.

Wyniki strzelaniny w Wenezueli po meczu Carabobo FC. Źródło: Twitter"Piłkarze oszukali śmierć". Autokar ostrzelany po meczu. Przerażające sceny

Dla Jagiellonii to już szósty mecz bez zwycięstwa z rzędu. Ostatni raz białostoczanie wygrali 7 sierpnia, gdy pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0. Później drużyna Ireneusza Mamrota przegrała z Górnikiem Zabrze (1:3) i Cracovią (1:2), zremisowała z Wartą Poznań (1:1) i Stalą Mielec (1:1) oraz przegrała z Wisłą Płock (0:3) i we wtorek z Lechią.