Walka o pierwszy puchar! Gdzie i kiedy obejrzeć mecz o Superpuchar Polski? [TRANSMISJA]

Czy Legia Warszawa przełamie niechlubną passę i zdobędzie Superpuchar Polski 2021? W sobotę mistrz Polski powalczy o trofeum z Rakowem Częstochowa. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie? Transmisja TV, stream online

"Departament Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN wyznaczył termin rozegrania Superpucharu Polski 2021. Mecz pomiędzy mistrzem kraju, Legią Warszawa, a zdobywcą Fortuna Pucharu Polski, Rakowem Częstochowa, odbędzie się 17 lipca o godz. 20:00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej" - czytamy w komunikacie PZPN opublikowanego w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

 Legia Warszawa czeka na przełamanie! Raków postawi się mistrzowi Polski?

Legia Warszawa bardzo dobrze zna rozgrywki o Superpuchar Polski, choć zdecydowanie rzadziej wychodziła z nich zwycięsko. Aktualny mistrz Polski występował w tych rozgrywkach 14-krotnie, z czego tylko cztery razy mecze zakończyły się ich wygraną. Raków Częstochowa natomiast zadebiutuje w Pucharze Polski po tym, jak ekipa Marka Papszuna odniosła historyczny sukces w sezonie 2020/21. 

Koniec pogłosek. Olivier Giroud w nowym klubie!Oficjalnie: Olivier Giroud zaprezentowany w nowym klubie

Warto dodać, że Legia Warszawa występowała w meczu o Superpuchar Polski nieprzerwanie w latach 2012-2018. Jednak w tym okresie ani razu nie zdobyła trofeum. Lepsze od aktualnego mistrza były Zawisza Bydgoszcz, dwukrotnie Lech Poznań i dwukrotnie Arka Gdynie. W ubiegłym sezonie zdobywcą Superpucharu Polski została Cracovia, która pokonała Legię Warszawa (0:0, 5:4 w rzutach karnych). Mecz odbył się 9 października

Superpuchar Polski. Gdzie i o której obejrzeć starcie Legii z Rakowem? Transmisja TV, stream online

Spotkanie o Superpuchar Polski między Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w sobotę 17 lipca na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Początek meczu zaplanowano na godz. 20:00. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na antenach Polsatu Sport, Super Polsatu oraz w serwisie Ipla.tv. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.  

Więcej o: