Piłka odbiła się od chorągiewki, a Ramirez trafił w okno! Lech gra dalej w Fortuna Pucharze Polski

Lech Poznań pokonał Znicz Pruszków w wyjazdowym meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski 3:2 (1:1). W 49. minucie drużyna Dariusza Żurawia objęła prowadzenie po pięknym golu Daniego Ramireza i nie oddała go do końca meczu.

W Pruszkowie jako pierwszy prowadzenie objął Lech. W 18. minucie Mohammad Awwad pokonał Jana Jurczaka i zdobył gola na 1:0. Już dziesięć minut później wyrównujące trafienie dał Zniczowi Maciej Wichtowski i wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy meczu.

Piękny gol Ramireza i awans Lecha do 1/8 finału Pucharu Polski

Po przerwie swoje show rozpoczął Dani Ramirez. W 49. minucie piłka wybita przez gospodarzy w kierunku linii bocznej boiska zatrzymała się na chorągiewce. Podbiegł do niej Jan Sykora, który dograł piłkę w pole karne, a tam dotarła ona pod nogi Ramireza. Hiszpan podbił sobie piłkę, a potem przymierzył z dystansu i trafił w okno bramki Znicza.

Ramirez zdobył też swojego drugiego gola - w 58. minucie, gdy po szybkiej akcji dograł mu Sykora. Lech prowadził już 3:1, ale po kolejnych dziesięciu minutach Zniczowi udało się jeszcze trafić na 2:3. Ładną akcję pruszkowian wykończył Jakub Zagórski.

Fatalna kontuzja kapitana rywali LechaFatalna kontuzja kapitana rywala Lecha w Lidze Europy. Potwornie wył z bólu [WIDEO]

Znicz do końca meczu próbował jeszcze wyrównać, ale nie stworzyli sobie okazji, po której mogliby trafić na 3:3. Do 1/8 finału Pucharu Polski awansował zatem Lech. Poznaniacy już w czwartek, 5 listopada zagrają w kolejnym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy u siebie ze Standardem Liege. Początek spotkania o 18:55. Relacja na żywo na Sport.pl.

Szkoci chwalą Lecha Poznań po meczu Ligi Europy. Szkoci chwalą Lecha Poznań po meczu Ligi Europy. "Do the Poznań zgubiło polski klub"