Rewelacja Ekstraklasy krok od kompromitacji z 3-ligowcem w PP! Przegrywali do 90. minuty!

Trzecioligowe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski było o krok od sprawienia kolejnej sensacji w Fortuna Pucharze Polski. Do 90. minuty prowadzili z Górnikiem Zabrze 2:1 grając w osłabieniu. Ostatecznie przegrali jednak mecz 2:3! I to w regulaminowym czasie gry.

KSZO już w sierpniu sprawiło wielką sensację, gdy pokonało Wisłę Kraków, ale Górnik Zabrze to jedna z rewelacji tego sezonu Ekstraklasy i obecny wicelider ligi, dlatego wszyscy mogli spodziewać się łatwego i przyjemnego zwycięstwa. Nic bardziej mylnego.

Zaczęło się sensacyjnie, bo w trzeciej minucie Wojciech Trochim dał prowadzenie KSZO, a Górnik odpowiedział w 39. minucie golem Stefanosa Evangelou. W drugiej połowie sytuacja 3-ligowca się pogorszyła, bo Przemysław Dwórzyński obejrzał czerwoną kartkę i KSZO musiało grać w dziesiątkę. W 62. minucie doszło jednak do wielkiej niespodzianki, bo Konrad Zaklika wpakował piłkę do bramki i było 2:1.

Robert Lewandowski strzela trzy gole, Bayern wygrywa 5:0Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu na mecz z FC Koeln! Pierwsza taka sytuacja od dwóch lat

Szokująca końcówka Górnika Zabrze

Wydawało się, że będziemy świadkami sensacji, ale Górnik Zabrze wziął się do roboty w samej końcówce. Wtedy do wyrównania doprowadził środkowy obrońca Przemysław Wiśniewski, a chwilę później było już 2:3, po golu Manneh. I wicelider Ekstraklasy rzutem na taśmę uniknął wielkiej kompromitacji. Można tu mówić o małym sportowym cudzie, bo przez dłuższą część spotkania gra w ofensywie zupełnie nie układała się piłkarzom Marcina Brosza.

W innych meczach Chojniczanka pokonała Garbarnię 3:1, Raków Częstochowa wygrał z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą 2:0, a Warta Poznań pokonała Sokoła Ostróda 3:1

Pseudokibice ruszyli na protestujących w Warszawie! Stanowcza reakcja policjiPseudokibice ruszyli na protestujących w Warszawie! Stanowcza reakcja policji