Kompromitacja Wisły Kraków w Pucharze Polski! Sensacyjna przegrana z trzecioligowcem

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski! III-ligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał na własnym stadionie 2:1 Wisłę Kraków, strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry.

Wisła Kraków nie mogła lepiej wyobrazić sobie losowania I rundy Pucharu Polski, określanej także jako 1/32 finału. "Biała Gwiazda" trafiła na występujący aktualnie w III lidze KSZO Ostrowiec, co stawiało piłkarzy Artura Skowronka w roli zdecydowanego faworyta spotkania.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Wisła Kraków nie potrafiła jednoznacznie zaznaczyć swojej przewagi, przez co do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy w 55. minucie Chuca wyprowadził "Białą Gwiazdę" na prowadzenie i wydawało się, że będą w stanie utrzymać ten wynik w kolejnych minutach.

W kolejnych minutach KSZO przejmowało inicjatywę, co wykorzystał w 70. minucie meczu, gdy Majewski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry Szymon Stanisławski strzelił decydującego o losach meczu gola, dzięki czemu to III-ligowiec awansował do II rundy Pucharu Polski, eliminując tym samym z rozgrywek Wisłę Kraków.

Przeczytaj także:

Więcej o: