Sześć goli Legii Warszawa! Bramka debiutanta, powrót Boruca i hat-trick Rosołka!

Cztery gole w pierwszej połowie, trzy w drugiej. Legia Warszawa pokonałą GKS Bełćhatów w 1/32 finału Pucharu Polski, a bohaterem spotkania był 18-letni Maciej Rosołek.

Minął dopiero kwadrans a Legia Warszawa już objęła prowadzenie. Fatalny błąd popełniła obrona gospodarzy. Arkadiusz Najemski, były piłkarz rezerw Legii, był naciskany przez Domagoja Antolicia i w konsekwencji stracił piłkę, która trafiła pod nogi Macieja Rosołka. 18-latek z najbliższej odległości pokonał bramkarza. 15 minut później było już 2:0. I znowu bramkę zdobył Rosołek. Michał Karbownik zacentrował w pole karne, a Pekhart uderzał głową, ale trafił w słupek. Piłka odbiła się w kierunku Luquinhasa, który przytomnie zagrał do Rosołka, który jedynie dopełnił formalności.

Chwilę później gospodarze GKS Bełchatów strzelił gola kontraktowego. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii. Piłka trafiła pod nogi Damiana Hilbrychta, który strzałem lewą nogą pokonał Artura Boruca, dla którego był to pierwszy mecz po powrocie do Polski. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy padła bramka dla Legii. Antolić dośrodkował z rzutu rożnego, kilku zawodników wyskoczyło do piłki, ale się z nią minęło. Ta odbiła się od Michała Pawlika i wpadła do bramki.

W drugiej połowie Legia Warszawa dalej dominowała

Tuż po zmianie stron było 4:1. Gola dla mistrzów Polski strzelił Paweł Wszołek, który płaskim strzałem pokonał bramkarza. Po godzinie gry było już 5:1. Tym razem bramkę zdobył debiutant - Filip Mladenović, który latem odszedł z Lechii Gdańsk.

W 67. minucie Mateusz Hołownia zagrał wzdłuż bramki do Rosołka, który wślizgiem strzelił gola i skompletował hat-tricka. Później wynik się już nie zmienił. Tym samym Legia awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.