Niesamowity wyczyn rezerw Lecha. Nastolatkowie awansowali do Pucharu Polski

Rezerwy Lecha Poznań pokonały Elanę Toruń 3:2 (2:0) w meczu Pucharu Polski. To tym większy sukces poznańskiej drużyny, że jej wyjściowy skład miał średnią wieku poniżej 17 lat!

We Wronkach piłkarze Lecha II Poznań prowadzili już 3:0. Gole strzelali Filip Wilak (2. minuta), Antoni Prałat (22.) i Norbert Pacławski (56.). Mimo to w końcówce spotkania musieli drżeć o zwycięstwo. Elana zdobyła dwie bramki (Mariusz Kryszak w 71. i Krzysztof Kołodziej w 79.) i do końca walczyła o wyrównanie. Po tym meczu rezerwy Lecha awansowały do pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Wielki sukces rezerw Lecha

Sukces "Kolejorza" jest tym większy, że trener Rafał Ulatowski wystawił bardzo młody skład na spotkanie ze zdegradowaną z II ligi toruńską ekipą. Średnia wieku wyjściowego składu Lecha II wynosiła mniej niż 17 lat! Od pierwszej minuty zagrali: Krzysztof Bąkowski (rocznik 2003), Filip Borowski (2003), Jerzy Tomal (2003), Patryk Waliś (2003), Krystian Palacz (2003), Filip Wilak (2003), Kacper Sommerfeld (2004), Antoni Kozubal (2004), Antoni Prałat (2003), Olivier Zaręba (2003) i Norbert Pacławski (2004).

W kolejnym meczu Pucharu Polski rezerwy Lecha zmierzą się z Olimpią Grudziądz, która spadła w zeszłym sezonie z I ligi. Spotkanie to odbędzie się 15 lub 16 sierpnia.