Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zaskakująca oprawa kibiców na finale PP! Zakpili ze słów ministra Łukasza Szumowskiego

Kibice Cracovii zaprezentowali oprawę, na której pojawił się minister zdrowia, Łukasz Szumowski. "Minister zdrowia: przypominam o obowiązku zasłaniania nosa i ust" - napisali na transparencie wywieszonym podczas finału Pucharu Polski pod wizerunkiem polityka. Po chwili wielu fanów zasłoniło usta i odpaliło race.

Na początku na trybunie pojawił się wizerunek Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia, który siedzi w studiu telewizji Polskiej. Pod nim pojawił się transparent: "Minister zdrowia: przypominam o obowiązku zasłaniania nosa i ust".

Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui" [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Łukasz Szumowski na oprawie kibiców Cracovii. Potem zapłonęły race

Oprawa kibiców Cracovii poprzedzała moment odpalenia rac na całym sektorze. Po chwili w miejscu wizerunku polityka pojawiła się płachta z napisem "Mówisz, masz", a kilkadziesiąt sekund później odpalono kilkanaście rac

Kibice nawiązali w ten sposób do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która zakazuje zakrywania twarzy w czasie wydarzeń. Tak samo jest trybunach w czasie pandemii koronawirusa. Wszyscy kibice wchodzący na stadion muszą mieć na twarzach maseczki ochronne. Powinni je nosić podczas dojścia do miejsca i przemieszczania się na obiekcie. Jeśli już dotrą do swojego krzesła, to maseczkę muszą zdjąć. To rzecz obligatoryjna, bo na imprezach masowych obowiązuje zakaz zakrywania twarzy.

Przeczytaj także: