Szalony mecz w Gdańsku! Lechia przegrywała 0:2 i awansowała. "Chyba ktoś tu zVARiował"

Lechia Gdańsk przegrywała z Zagłębiem Lubin już 0:2, ale strzeliła trzy gole w dziewięć minut i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ostatniego po kontrowersyjnym rzucie karnym. Zespół Piotra Stokowca broni tytułu.

Strzelanie w Gdańsku rozpoczął w 26. minucie Sasa Zivec. Pomocnik Zagłębia Lubin dostał podanie od Bartosza Slisza i pięknym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans na skuteczną interwencję Zlatanowi Alomerowiciowi. Lechia Gdańsk grała słabo i jeszcze przed przerwą straciła drugiego gola. Damian Bohar wpadł w pole karne, miał dużo miejsca na strzał i spokojnie to wykorzystał. Gospodarze zeszli na przerwą z dwubramkową stratą.

Piotr Stokowiec: To było nasze mistrzostwo [WIDEO]

Tak naprawdę nic nie wskazywało na to, że Lechia odwróci losy meczu. Zespół Piotra Stokowca grał słabo, kibice gwizdali, ale wtedy gola na 1:2 strzelił Tomasz Makowski. Gdańsk znów uwierzył, a gdy minutę później Lukas Haraslin zdobył drugą bramkę dla Lechii, stadion oszalał. A Zagłębie Lubin kompletnie się posypało.

Kontrowersyjny rzut karny

Trzeci gol dla drużyny z Gdańska padł po rzucie karnym. Kontrowersyjnym rzucie karnym. Sędzia Tomasz Musiał w pierwszej chwili faulu nie widział. Został jednak wezwany przez sędziego VAR do monitora i zmienił decyzję. Uznał, że piłkarz Zagłębia sfaulował Tomasza Filę i wskazał na jedenasty metr. - Chyba ktoś tu zVARiował - napisał na Twitterze Czesław Michniewicz, selekcjoner kadry U-21. Flavio Paixao karnego nie zmarnował i Lechia Gdańsk zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Lechia Gdańsk 3-2 Zagłębie Lubin

Gole: Makowski 54, Haraslin 55, Paixao 63 (k) - Zivec 27, Bohar 43

• Skład Lechii: Alomerović - Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović - Haraslin (87. Arak), Łukasik (46. Sobiech), Makowski, Lipski, Peszko (76. Wolski) - Paixao
  • Skład Zagłębia: Forenc - Czerwiński, Kopacz, Guldan (46. Dąbrowski), Oko - Zivec, Slisz, Poręba (78. Szysz), Starzyński, Bohar - Białek (79. Sirk)