Grad goli w meczach 1/16 finału Pucharu Polski. Ogromne emocje w spotkaniu Cracovii

Lech Poznań i Zagłębie Lubin pewnie wygrały swoje spotkania, Cracovia uciekła spod topora, po czym w 5. minucie dogrywki wywalczyła awans - tak ekstraklasowicze radzili sobie w 1/16 finału Pucharu Polski.

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosło spotkanie Bytovii Bytów z Cracovią. Gospodarze, grający aktualnie w II lidze postawili się faworyzowanej drużynie Michała Probierza. Goście dwukrotnie gonili wynik, doprowadzając do dogrywki w 88. minucie meczu. Pod koniec dogrywki sędzia odgwizdał rzut karny, który po długiej analizie VAR został zamieniony na rzut wolny. W 125. minucie po rzucie rożnym, "Pasy" wygrały dzięki trafieniu Jablonsky'ego.

Lech Poznań pewnie pokonał Resovię Rzeszów. Jeszcze w pierwszej połowie zespół Dariusza Żurawia objął pewne prowadzenie, po dwóch trafieniach Gytkjaera. Choć gra poznaniaków mogła nadal pozostawiać wiele do życzenia, kolejne bramki dołożyli Kostevych i Marchwiński, dzięki czemu Lech zwyciężył aż 4:0 z II-ligowcem.

Jeszcze więcej bramek oglądali kibice obecni na meczu Stilonu Gorzów z Zagłębiem Lubin. W 36. minucie na prowadzenie wyszli goście, za sprawą bramki zdobytej przez Sirka. Kilka minut po przerwie prowadzenie podwyższył Starzyński, na co gospodarze odpowiedzieli trafieniem Nowaka. W ciągu ostatnich 10 minut kolejne trzy bramki zdobyli lubinianie, czym przypieczętowali awans do 1/8 finału Pucharu Polski.