Wielki hit w Pucharze Polski! Legia zagra z Widzewem! Pierwszy raz od wielu lat

Widzew Łódź - Legia Warszawa to jedno z najciekawszych meczów 1/16 finału Pucharu Polski. Wielki klasyk polskiej piłki odbędzie się pierwszy raz od listopada 2013 roku. Losowanie Pucharu Polski odbyło się w piątek w południe.
Zobacz wideo

We wtorek, środę oraz czwartek odbyły się mecze 1/32 finału Pucharu Polski. Do jednej z największych niespodzianek doszło w Łodzi, gdzie drugoligowy Widzew wyeliminował ekstraklasy Śląsk Wrocław. Dzień później Legia Warszawa bez większych problemów wyeliminowała pierwszoligową Puszczę Niepołomice.

W piątek w siedzibie PZPN odbyło się losowanie 1/16 finału rozgrywek. Los skojarzył ze sobą Widzew Łódź z Legią Warszawa. Będzie to najciekawsze para na tym etapie rozgrywek. Kluby, które przez wiele lat toczyły ze sobą walkę o mistrzowskie tytuły, teraz zmierzą się ze sobą w Pucharze Polski.

Do tej pory oba kluby rozegrały ze sobą 76 meczów. 38 razy wygrywała Legia, 19-krotnie Widzew, a tyle samo razy padał remis. Ostatni raz drużyny grały ze sobą 10 listopada 2013 roku. Wtedy, też na stadionie w Łodzi, lepsza okazała się Legia, która wygrała 1:0 po golu Tomasza Jodłowca.

Mecze 1/16 finału odbędą się w dniach 29-31 października.

Więcej o: