Ogromne problemy obrońcy Pucharu Polski. Zdecydował gol w przedostatniej minucie

Mnóstwo problemów z Gryfem Wejherowo miała Lechia Gdańsk. Zespół Piotra Stokowca wygrał na wyjeździe 3:2, chociaż do przerwy przegrywał dwoma golami.
Zobacz wideo

5 - tylu minut potrzebował Gryf Wejherowo - ostatnia drużyna II ligi - by strzelić dwa gole Lechii Gdańsk. W 3. minucie do bramki drużyny Piotra Stokowca trafił Maksymilian Hebel, a 120 sekund później bramkę dołożył Bartosz Gęsior.

Gryf, który w sezonie 2019/20 nie wygrał jeszcze meczu w lidze i jest na prostej drodze do spadku, kompletnie zaskoczył Lechię Gdańsk. Pucharowicza i zespół, który przed rozpoczęciem rozgrywek stawiany był w roli jednego z kandydatów do mistrzostwa Polski. Gryf prowadził z Lechią 2:0 do przerwy, jednak ostatecznie meczu nie wygrał.

Maciej Gajos i Flavio Paixao uratowali Lechię

Ogromna w tym zasługa Macieja Gajosa, który zdobywał bramki w 53. oraz 58. minucie gry. Awans Lechii w przedostatniej minucie gry zapewnił Portugalczyk, Flavio Paixao. Gdańszczanie, zdobywcy Pucharu Polski z poprzedniego sezonu, awansowali do kolejnej rundy, a już w sobotę czeka ich bardzo trudny mecz ligowy. O 17:30 zespół Stokowca zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się w dniach 29-31 października. Wcześniej odbędzie losowanie tej rundy, gdyż w tych rozgrywkach nie obowiązuje już drabinka.

Więcej o: