Fatalne pudło zawodnika Lechii Gdańsk. Konrad Michalak strzelił "na trzecie piętro"

Lechia Gdańsk w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pokonała na wyjeździe Górnik Zabrze (2:1). Wygrać mogła jednak wyżej, ale w doliczonym czasie gry doskonałą okazję zmarnował Konrad Michalak.

Była 92. minuta ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem Zabrze i Lechią Gdańsk. Goście przeprowadzili szybką kontrę, po której w doskonałej sytuacji znalazł się Konrad Michalak. Skrzydłowy wyprzedził obrońcę rywali, wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał. Strzał, który poszybował jednak bardzo wysoko nad bramkę gospodarzy. "Trzecie piętro" - powiedział jeden z komentatorów kanału Polsat Sport.

Zmarnowana sytuacja Michalaka bardzo szybko się zemściła, bo trzy minuty później Górnik wywalczył rzut karny. Do jego wykonania podszedł Igor Angulo, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Lechii.

Piłkarze Marcina Brosza nie zdołali jednak doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrali 1:2.