Znamy ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Losowanie par w piątek

Raków Częstochowa pokonał Wigry Suwałki 3:0 i jako ostatni awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Losowanie par ćwierćfinałowych w piątek o godz. 12.

Mecz dwóch pierwszoligowców - lidera Rakowa Częstochowa z 15. w ligowej tabeli Wigrami Suwałki zakończył rywalizację w 1/8 finału Pucharu Polski. Częstochowska drużyna od samego początku narzuciła wysokie tempo i parała do strzelenia bramki. Już w 9. minucie faulowany w polu karnym był Szczepański, a jedenastkę na bramkę zamienił Petr Schwarz. Jeszcze przed przerwą Raków podwyższył na 2:0, a bramkę zdobył Tomas Petrasek.

W drugiej połowie Wigry straciły kolejną bramkę. Tym razem goście świetnie wykorzystali stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Domański, do strzału szykował się Petrasek, ale piłkę do własnej bramki skierował Zoch.

We wcześniejszym czwartkowym meczu Górnik Zabrze pokonał Rozwój Katowice (4:1) w 1/8 finału Pucharu Polski. Zwycięstwo zapewnił sobie jednak dopiero w dogrywce, w której strzelił trzy bramki.

Losowanie par 1/4 finału w piątek o godz. 12.00. Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się w marcu przyszłego roku. Finał Pucharu Polski 2 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.