Puchar Polski. Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia [WYNIKI]

Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 2:0 (0:0) w ostatnim środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Wcześniej z rozgrywek odpadły dwie inne ekstraklasowe ekipy - Śląsk Wrocław i Wisła Płock.

Jagiellonia Białystok drżała o awans

Jagiellonia Białystok niespodziewanie długo męczyła się z Arką Gdynia. Trzeci obecnie zespół Lotto Ekstraklasy pokonał arkowców 2:0, zdobywając obie bramki w końcówce spotkania. Gdy wydawało się, że w Gdyni kibice zobaczą dogrywkę, w 75. minucie Cillian Sheridan strzelił gola dla gości. Arka próbowała odrobić stratę, ale nadziała się na kontrę Jagiellonii. W 86. minucie drugą bramkę dla podopiecznych Ireneusza Mamrota zdobył Patryk Klimala.

Tym samym Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ta sztuka nie udała się dwóm innym ekstraklasowym drużynom, które także rywalizował w rozgrywkach PP w środę.

Śląsk Wrocław i Wisła Płock poza Pucharem Polski

Śląsk Wrocław przegrał na własnym stadionie z Miedzią Legnica 0:1, a zwycięskiego gola dla Miedzi strzelił Borja Fernandez. Do największej niespodzianki doszło w Niepołomicach, gdzie miejscowa Puszcza pokonała 3:1 Wisłę Płock. Dla gospodarzy bramki zdobywali Marcin Orłowski, Łukasz Szczepaniak i Hubert Tomalski. Honorowe trafienie dla gości zanotował Patryk Stępiński. Awans do ćwierćfinału PP to dla Puszczy spore osiągnięcie, gdyż aktualnie zespół ten występuje na zapleczu Lotto Ekstraklasy.