Puchar Polski. Zagłębie Lubin skompromitowało się w 1/32 finału. Ostra wypowiedź Mamrota

Zagłębie Lubin sensacyjnie przegrało z Huraganem Morąg 2:3 i odpadło z Pucharu Polski już w 1/32 finału. Swój mecz z Lechią Dzierżoniów wygrała Jagiellonia Białystok (1:0). Po meczu trener Ireneusz Mamrot ostro skrytykował swoich piłkarzy.

Drużyna Mariusza Lewandowskiego nie sprostała trzecioligowcowi i pożegnała się z marzeniami o finale Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie już w 1/32 finału. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Zagłębie prowadziło po golu Jakuba Maresa, ale nie potrafiło powiększyć przewagi. Huragan strzelił trzy gole w drugiej połowie i odwrócił losy rywalizacji. Gole dla trzecioligowca strzelali: Joao Criciuma (54.), Dariusz Boczko (81.) i Mateusz Jajkowski (87.). W 90. minucie drugiego gola dla Zagłębia strzelił Maciej Dąbrowski, ale trafienie środkowego obrońcy nie uratowało zespołu Lewandowskiego przed kompromitacją.

Wygrana Jagiellonii i ostre słowa Ireneusza Mamrota

- Mam być szczery, czy być dyplomatą? Niektórzy mówią, że mało grają, ale potem pokazują się z takiej strony - przyznał Mamrot po minimalnej wygranej z Lechią Dzierżoniów. Jagiellonia Białystok pokonała trzecioligowca 1:0. Jedynego gola strzelił Karol Świderski.

GKS Katowice - Pogoń Szczecin

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się w piątek (28.09) o godz. 12 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.