Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wpis Hildeberto stał się hitem wśród kibiców Legii

Po finale Pucharu Polski wśród kibiców Legii przebojem stał się wpis Hildeberto na Instagramie. Portugalczyk chwali się swoim pierwszym tytułem w profesjonalnej piłce

Hildeberto nie zrobił kariery w Legii. W trakcie swojego półrocznego pobytu w Polsce, w pierwszym zespole mistrzów kraju zagrał łącznie 289 minut. Zimą został wypożyczony do końca sezonu do Northampton, ale Anglicy również poznali się na jego talencie i na początku kwietnia zdecydowali się skrócić wypożyczenie, a zawodnik wrócił do Warszawy.

Mimo powrotu do Polski, Hildeberto nie może grać ani w pierwszym zespole, ani w trzecioligowych rezerwach. Powodem takiego stanu rzeczy są przepisy. - Po 31 marca nowego zawodnika można zarejestrować tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jak kontuzje dwóch bramkarzy albo rozwiązany kontrakt z winy klubu - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek krajowych PZPN.

Mimo, że Portugalczyk nie może obecnie grać, to wspierał swoich kolegów i za pośrednictwem Instagrama cieszył się wspólnym sukcesem. Tym bardziej, że dla 22-latka wygranie Pucharu Polski, jest pierwszym trofeum w jego karierze.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wygrania mojego pierwszego tytułu w profesjonalnej piłce. Dziękuję wam moi przyjaciele za walkę do końca - napisał Hildeberto. Wpis na Instagramie wywołał lawinę śmiechu u kibiców Legii, ze względu na to, że zawodnik sam umieścił się w galerii sław, mimo stosunkowo niewielkiego (zdaniem kibiców Legii) wkładu w sukces drużyny.

Co prawda 22-latkowi udało się zdobyć dwie bramki i zaliczyć asystę, jednak dokonał tej sztuki w spotkaniach przeciwko Bytovii Bytów (ustrzelił dublet) oraz z Wisłą Puławy (asysta).

Te dwa pojedynki to były jedyne występy Portugalczyka w Pucharze Polski. Łącznie na boisku spędził w tych rozgrywkach 113 minuty.

Michał Żewłakow o ciszy medialnej w Lechu: To jeden wielki bałagan, na którym korzystają dziennikarze [ZAPINAMYPASY.PL]

Więcej o: