Arka Gdynia w wielkim finale Pucharu Polski! Szalona radość

Arka Gdynia jest w wielkim finale Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie. Zespół Leszka Ojrzyńskiego pokonał Koronę Kielce 1:0 i odwrócił losy dwumeczu.

Arka atakowała, ale długo była nieskuteczna. Najwięcej zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia było po stałych fragmentach gry. Jedną z najlepszych sytuacji zmarnował Mateusz Szwoch. Pomocnik Arki Gdynia przestrzelił po długim wrzucie z autu Damiana Zbozienia. Była 82. minuta, ale zespół Leszka Ojrzyńskiego się nie poddał.

Trzy minuty później awans do wielkiego finału dał Arce Marcus Vinicius da Silva de Oliveira. Brazylijczyk mocnym strzałem pokonał Zlatana Alomerovicia i sprawił, że kibice na stadionie w Gdyni zaczęli świętowanie.

Korona, która w Gdyni zagrała bardzo ostrożnie, straciła wielki finał w ostatnich minutach. Nie wystarczyło zwycięstwo na własnym stadionie 2:1. Drużyna Gino Lettieriego odpadła z Pucharu Polski w półfinale, a Arka ma szansę powtórzyć wielki sukces z zeszłego roku, kiedy na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonała Lecha Poznań i zdobyła Puchar Polski.

Drugiego finalistę Pucharu Polski poznamy w środę. W Warszawie Legia zagra z Górnikiem Zabrze. W pierwszym spotkaniu było 1:1.