Puchar Polski. Korona bliżej półfinału

Korona Kielce sprawiła niespodziankę i wygrała na wyjeździe w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Zagłębiem Lubin 1:0. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę.

Jedyną bramkę w meczu strzelił w 45. minucie Maciej Górski. Polacek odbił strzał Cvinanovicia, piłka spadła pod nogi Górskiego, który wepchnął ją do bramki. Bramka najpierw nie została uznana, ale dzięki powtórce VAR arbiter zmienił decyzję.

- Czułem, że obrońca jest bliżej bramkarza niż ja. Ale gdy zobaczyłem chorągiewkę, to nieco zwątpiłem. Cieszę się, że jednak decyzja została zmieniona - mówił Górski w rozmowie z Polsatem Sport.

Faworyzowane Zagłębie przez cały mecz nie stworzyło zbyt wielu okazji. W 75. minucie Janoszka wpakował piłkę do bramki Korony, ale sędzia gola nie uznał, bo gracz Zagłębia był na spalonym. Powtórki potwierdziły, że arbiter podjął słuszną decyzję. Zagłębie próbowało doprowadzić do remisu do ostatniej chwili, ale końcowe 10 minut zagrało w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Kopacza.

Rewanż 29 listopada w Kielcach.

Romeo Jozak w "Wilkowicz Sam na Sam": Powiedziałem do Modricia: "Luka, nie tak się umawialiśmy". I wyrzuciłem go z szatni