Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Polonia Bytom zainteresowana Reissem

Polonia Bytom jest zainteresowana transferem 38-letniego Piotra Reissa z Warty Poznań. Przeprowadzono już wstępne rozmowy, a sam piłkarz jest zainteresowany przeprowadzką do siódmego zespołu Ekstraklasy w zakończonym sezonie. Prezesowi Polonii nie przeszkadza zaawansowany wiek byłego króla strzelców Ekstraklasy: - Tylko idioci na siłę odmładzają zespół - mówi.

- Chcemy Reissa, bo to bardzo dobry piłkarz. Pozytywną opinię na jego temat wyraził Jurij Szatałow. Trener uważa, że może okazać się on dużym wzmocnieniem naszego ataku. Rozmawialiśmy już z samym zawodnikiem pytając go o chęć przeprowadzki do Bytomia. Wyraził zainteresowanie naszą ofertą - mówi Damian Bartyla, prezes Polonii.

Kontrowersje wśród kibiców Polonii może wywołać fakt, że Reiss ma już 38 lat i jest tylko o półtora roku młodszy od Jacka Trzeciaka, dla którego zabrakło miejsce w bytomskiej drużynie. - Wiek zawodnika nie ma dla nas znaczenia. Tylko idioci na siłę odmładzają zespół. Decydująca jest zawsze forma sportowa, a ta u Reissa wciąż jest wysoka. Pokazał to w Warcie - mówi prezes Polonii.

Przypomnijmy, że kandydat do wzmocnienia Polonii jest jednym z najgłośniejszych "bohaterów" afery korupcyjnej w polskiej piłce. - W naszej lidze gra przecież wielu zawodników, którzy mają postawione zarzuty. Skala tego procederu była po prostu tak duża - ucina temat Bartyla.

- Chciałbym grać w piłkę jeszcze przez rok. Decyzję o tym, gdzie to będzie podejmę po urlopie - zapowiada Reiss, który na kolejkę przed zakończeniem sezonu jest najskuteczniejszym strzelcem pierwszej ligi. Tyle samo bramek co on - 16, strzelili także Marcin Robak z Widzewa i Adrian Świątek z Górnika.

Cień korupcji na pięknej karierze Reissa

Reiss jest jedną z najbardziej znanych postaci piłkarskiego środowiska, która jest podejrzana o udział w aferze korupcyjnej. W lutym 2009 roku wrocławska prokuratura postawiła Reissowi cztery zarzuty dotyczące meczu Lecha Poznań z Górnikiem Polkowice w 2004. Piłkarz częściowo się do nich przyznał.

"Kolejorz" zawiesił go w prawach zawodnika, a od lipca 2009 roku Reiss przestał być piłkarzem klubu. Wygasł mu kontrakt, a Lech nie był zainteresowany przedłużeniem. Niespełna dwa tygodnie później bramkostrzelny napastnik podpisał kontrakt z innym poznańskim zespołem - Wartą.

Piłkarz określany często mianem ikony klubu, związany jest z Lechem od dzieciństwa. Sam często nie wyobrażał sobie, że może zakończyć karierę w innym klubie niż Lech. Bronił także barw Kotwicy Kórnik, Amiki Wronki oraz niemieckich zespołów - Herthy Berlin, MSV Duisburg i Greuther Fuerth.

W polskiej ekstraklasie zdobył ponad 100 bramek. W reprezentacji zagrał cztery spotkania. W listopadzie 1998 roku zdobył jedyną bramkę w meczu ze Słowacją.

Następca Reissa w Lechu - Lewandowski ma oferty z Anglii i Turcji ?

Więcej o: