PZPN nie zwrócił uwagi, TVP nie widzi problemu. GKS z Wartą zagrają w Wielki Piątek

Piłkarski związek nakazał GKS-owi Katowice rozegranie meczu z Wartą Poznań w Wielki Piątek. Zmianę podyktowała planowana przez TVP Sport transmisja z meczu I ligi. Terminem zaskoczony jest... szef Wydziału Gier PZPN Wojciech Jugo: - Wielki Piątek? Naprawdę? Musiałbym to sprawdzić...

Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv ?

Spotkanie GKS z Wartą pierwotnie było zaplanowane na najbliższą sobotę. - Dostaliśmy jednak informację z Wydziału Gier PZPN, że mecz został przełożony na piątek na godz. 19.15. Powodem decyzji jest bezpośrednia transmisja w TVP Sport - mówi Piotr Hyla, rzecznik GKS Katowice.

Decyzja związku zaskakuje, bo w Polsce od wielu lat unika się organizowania meczów w Wielki Piątek. - Od zawsze trzymamy się tej zasady. Żyjemy w takim właśnie kraju i staramy się szanować pewną tradycję. W tym tygodniu organizowane przez nas mecze odbędą w środę, czwartek i sobotę - przypomina Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasy SA.

Przewodniczący Wydziału Gier PZPN-u Wojciech Jugo też... jest zaskoczony informacją, że mecz GKS-u z Wartą odbędzie się w Wielki Piątek. - Naprawdę? Musiałbym to sprawdzić. Chyba nie zwróciliśmy uwagi wyznaczając termin tego spotkania. Do meczu jest już za mało czasu, aby teraz coś zmieniać - przyznaje.

Termin spotkania nie jest problemem dla TVP. - Złożyliśmy propozycję transmisji meczu w piątek i nie spotkało się to z żadnym sprzeciwem zainteresowanych stron - podkreśla Jarosław Idzi, sekretarz programu TVP Sport.

W piątek odbędzie się jeszcze jeden mecz pierwszej ligi: Wisła Płock zmierzy się z Dolcanem Ząbki (bez widzów). Na 2 kwietnia wyznaczono też cztery spotkania drugiej ligi.

- Może rozegranie meczu w Wielki Piątek będzie bardziej korzystne dla tych kibiców, którzy planują wyjazd na święta? Szczerze mówiąc, nie spodziewamy się z Wartą zbyt wysokiej frekwencji. Przypuszczam, że spotkanie obejrzy około dwóch tysięcy osób - dodaje rzecznik GKS.

GKS Katowice ? sprawił w Łodzi niespodziankę

Więcej o: