I liga. Przerwany sparing Górnika Zabrze, bo się przepychali

Z powodu przepychanek zawodników mecz zabrzan z Heliosem Charków zakończył się przed czasem. Rok temu zabranie podczas sparingu pobili się z rywalami z Crvenej Zvezdy.

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Adama Nawałki rozegrali w środę kolejny sparing. Pierwotnie zabrzanie mieli zmierzyć się rumuńską Dacią Mioveni, ale ostatecznie ich rywalem była trzecia drużyna ukraińskiej drugiej ligi Helios Charków. Na pięć minut przed końcem spotkania obrońca Górnika Mariusz Magiera został brutalnie sfaulowany przez jednego z rywali. Całe zdarzenie zakończyło się przepychankami z udziałem zawodników obu ekip. Sędzia meczu postanowił więc przedwcześnie zakończyć mecz. Przypomnijmy, że rok temu piłkarze Górnika, podczas sparingu rozgrywanego na Cyprze, pobili się z zawodnikami Crvenej Zvezdy Belgrad. Tamto spotkanie zakończyło się jednak już po 20 minutach.

Górnik Zabrze - Helios Charków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Gajewski (42.), 2:0 Pitry (75.), 2:1 Hadi (77.) Górnik: Skorupski - Krotofil, Kamiński, Gancarczyk, Marciniak - Kantor, Danch, Balat, Gajewski - Trznadel (30. Cebula), Besta. W drugiej połowie wystąpili: Szmatuła - Kulig, Banaś, Pazdan, Magiera - Bonin, Przybylski, Strąk, Szczot - Cebula (70. Pitry), Wodecki.

I liga ? startuje 6 marca

Więcej o: