Przegrali awans do Ekstraklasy i ruszyła rewolucja. Jest komunikat

Polonia Warszawa przegrała w półfinale baraży o Ekstraklasę 2:3 z Wieczystą Kraków. Taki wynik sprawił, że utytułowany klub będzie musiał przełożyć marzenia o powrocie do elity na przyszły rok. Brak awansu wywołał przy Konwiktorskiej prawdziwe trzęsienie ziemi. Z klubem pożegnali się dyrektor sportowy Piotr Kosiorowski oraz trener Mariusz Pawlak.
Fot. Krzysztof Zatycki / Agencja Wyborcza.pl

Kibice Polonii Warszawa długo wierzyli, że po trzynastu latach ich zespół ponownie zagra w Ekstraklasie. Stołeczny klub awansował do baraży, z którymi pożegnał się w półfinale, po porażce z Wieczystą Kraków 2:3. Klęska wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. 

Zobacz wideo Kara za obrazę sędziego? Rostkowski: Jedna literka w słowie może wiele zmienić

Wielka rewolucja w Polonii Warszawa. Pawlak i Kosiorowski odchodzą w klubu 

W Polonii rozpoczęła się prawdziwa rewolucja. W sobotę, 30 maja klub opublikował dwa oficjalne komunikaty prasowe. W pierwszym poinformowano o pożegnaniu z dyrektorem sportowym, Piotrem Kosiorowskim, a w drugim przekazano informacje o zakończeniu współpracy z trenerem Mariuszem Pawlakiem. 

- Dziękujemy trenerowi Pawlakowi za jego pracę, zaangażowanie i wkład w rozwój drużyny – mówi prezes i właściciel klubu, Grégoire Nitot, w komunikacie opublikowanym na portalu X. 

- Dziękuję Prezesowi i Dyrektorowi Sportowemu za okazane zaufanie i możliwość pracy w Polonii Warszawa. Dziękuję całemu sztabowi, zawodnikom oraz wszystkim pracownikom Klubu. Podziękowania kieruję również do naszych kibiców – za wsparcie, wiarę i doping, który zawsze niósł zespół w kluczowych meczach. (...) - powiedział cytowany w tym samym komunikacie szkoleniowiec. 

Zobacz też: Rewolucja w pierwszoligowcu. Prezes odchodzi

- Dziękujemy Piotrowi za zaangażowanie, profesjonalizm i serce włożone w rozwój sportowy Polonii. Życzymy powodzenia w dalszej karierze – podkreśla prezes i właściciel klubu Gregoire Nitot - cytowany w drugim komunikacie żegnającym Piotra Kosiorowskiego. 

- To była dla mnie niezwykle trudna decyzja. Dziękuję za sześć wyjątkowych lat, za zaufanie, wsparcie kibiców i możliwość pracy z wieloma świetnymi ludźmi. Praca w Dumie Stolicy była dla mnie wielkim zaszczytem - odpowiedział cytowany w oświadczeniu klubu dyrektor sportowy. 

Na tym odejścia się nie kończą, klub opuścił też trener przygotowania motorycznego Maciej Bagrowski. Zespół ma obecnie pracować nad sprowadzeniem nowego szkoleniowca. W najbliższych dniach można się spodziewać również ubytków kadrowych. Z transferem do Legii jest łączony najlepszy strzelec drużyny, Łukasz Zjawiński. 

Więcej o: