Komisja Odwoławcza PZPN zdecydowała. Taką karę musi zapłacić Śląsk za mecz z Wisłą

Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej wydała w czwartek komunikat w sprawie nierozegranego meczu I ligi: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków.
Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
Fot. Krzysztof Zatycki/Agencja Wyborcza.pl

Przypomnijmy, że Wisła Kraków nie przyjechała w marcu do Wrocławia na mecz ze Śląskiem z powodu niewpuszczenia grup zorganizowanych ich kibiców. W efekcie krakowski klub został ukarany walkowrem 0:3. Teraz Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN wydała komunikat. Śląsk Wrocław został ukarany karą pieniężną w wysokości miliona złotych. 

Zobacz wideo Tak Polacy bawili się na pożegnaniu Lewandowskiego

Oto kara dla Śląska Wrocław

"W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. NKO merytorycznie rozpoznała sprawę odpowiedzialności dyscyplinarnej klubu Śląsk Wrocław w związku z niewpuszczeniem zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków na mecz 24. kolejki Betclic 1. Ligi sezonu 2025/2026. Komisja Dyscyplinarna PZPN za zarzucany czyn wymierzyła klubowi Śląsk Wrocław karę dyscyplinarną – pieniężną w wysokości 1.000.000 zł (jeden milion złotych)" - czytamy w nim.

Według Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN doszło do popełnienia deliktu dyscyplinarnego. 

"W ocenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN doszło do popełnienia deliktu dyscyplinarnego, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy – również ten przedstawiony w toku postępowania przed NKO – pozwala uznać stwierdzone naruszenia za rażące. W związku z powyższym nie zaistniały przesłanki do obniżenia kary, a tym bardziej do umorzenia postępowania w sprawie. Nałożona kara ma spełniać podwójną funkcję – represyjną wobec obwinionego oraz prewencyjną wobec całego środowiska sportowego. Również w tym aspekcie NKO upatruje uzasadnienia dla wysokości wymierzonej sankcji" - dodaje PZPN. 

Cały komunikat można zobaczyć w linku poniżej.

Zobacz także: Kosta Runjaić wyróżniony we Włoszech

Wisła Kraków i Śląsk Wrocław awansowały do PKO BP Ekstraklasy. Kolejkę przed końcem sezonu Krakowianie z 68 punktami są liderem Betclic 1. Ligi. Wrocławianie są na drugiej pozycji z 61 punktami. Wieczysta Kraków jest trzecia i ma pięć punktów mniej od Śląska.

Wisła Kraków w ostatniej serii podejmie Pogoń Siedlce, a Śląsk Wrocław zagra u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Początek obu spotkań w niedzielę, 24 maja o godz. 16.30. 

Więcej o: