Wisła Kraków blisko hitowego transferu! Prosto z Rakowa Częstochowa

Wisła Kraków przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu 2024/2025. Poprzednie ligowe rozgrywki były wielkim rozczarowaniem dla niej, ponieważ nie udało się jej wrócić do Ekstraklasy. Nikt w zespole spod Wawelu nie wyobraża sobie powtórki tego scenariusza. W tym celu włodarze klubu aktywnie działają na rynku transferowym. Obecnie Wisła prowadzi rozmowy prowadzi rozmowy z zawodnikiem Rakowa Częstochowa, który ma być blisko osiągnięcia porozumienia z nowym pracodawcą.

Walka o awans do Ekstraklasy toczyła się niemal do ostatniej kolejki. Finalnie promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyli Lechia Gdańsk, GKS Katowice i Motor Lublin, który w barażach pokonał Arkę Gdynię. Na początku sezonu mało kto spodziewałby się takiego rozstrzygnięcia. Tym bardziej, że do gry w Ekstraklasie typowano m.in. Wisłę Kraków.

Zobacz wideo Anglia marnuje swój potencjał! Latające kufle, awantury

Jednak ta zawiodła i nie awansowała do Ekstraklasy, ostatecznie zajmując 10. miejsce w tabeli I ligi (wcześniej zdobyła piąty w historii Puchar Polski). Taki stan rzeczy sprawił, że odejście ogłosili dyrektor sportowy Kiko Ramirez oraz trener Albert Rude. Jego następcą została legenda klubu - Kazimierz Moskal, natomiast na początku lipca potwierdzono, że za pion sportowy odpowiadał będzie Vullnet Basha.

Wisła Kraków zbroi się przed nowym sezonem. Niedługo do klubu może dołączyć napastnik Rakowa Częstochowa

Przebudowa klubu odbywa się nie tylko w gabinetach, ale i w drużynie Kazimierza Moskala. Do klubu dołączył już m.in. Oliver Sukiennicki, Rafał Mikulc czy Giannis Kiakos. Niewykluczone, że niedługo nowym zawodnikiem Wisły zostanie napastnik Rakowa Częstochowa. Mowa o Łukaszu Zwolińskim. Jak podaje FootballScout na portalu X, 31-latek jest bliski osiągnięcia porozumienia z nowym pracodawcą.

- Z tego co słychać Łukasz Zwoliński jest blisko dogadania się z Wisłą Kraków. Temat transferu przyspieszył w ostatnich dniach i jest na dobrej drodze - napisał FootballScout.

W lipcu 2023 roku Łukasz Zwoliński dołączył do Rakowa z Lechii Gdańsk, podpisując umowę do 30 czerwca 2026 roku. Miniony sezon nie był dla niego udany. Napastnik rozegrał łącznie 38 spotkań, w których zdobył zaledwie osiem goli. Tak słabe statystyki sprawiły, że nowy-stary trener Rakowa, Marek Papszun, skreślił go i nie zabrał go na obóz do Arłamowa.

Wcześniej 31-latek grał m.in. w Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, Górniku Łęczna, Śląsku Wrocław i HNK Gorica. W Ekstraklasie łącznie wystąpił w 243 meczach, w których strzelił 63 gole i zanotował 11 asyst. Z kolei dla chorackiego HNK Gorica w sumie zdobył 23 bramki i do tego dołożył cztery asysty w 54 spotkaniach.

Aktualnie portal "Transfermarkt" wycenia Zwolińskiego na 350 tysięcy euro. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.