Bezdomny pierwszoligowiec błaga o pomoc! "Nie byliśmy na to gotowi"

Co dalej z Wartą Poznań? Po sezonie zakończonym spadkiem z ekstraklasy wokół klubu jest chaos, trwa wielkie oczekiwanie. Wciąż nie wiadomo, gdzie klub będzie rozgrywał swoje mecze, a ponadto trwa oczekiwanie na decyzję komisji licencyjnej. W poniedziałek 8 lipca odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz klubu i miasta, gdzie poruszono wątek przyszłości.

Sytuacja Warty Poznań po spadku z ekstraklasy nie jest najlepsza. W drużynie doszło do licznych zmian kadrowych, a klub ma problemy organizacyjne. Sport.pl informował niedawno m.in. o zaległościach finansowych. Palącą kwestią jest też to, gdzie poznański klub będzie grał w kolejnym sezonie I ligiKilka tygodni temu istniało nawet ryzyko, że Warta wycofa się z rozgrywek.

Zobacz wideo Anglia marnuje swój potencjał! Latające kufle, awantury

Warta Poznań ma problemy. "Musimy wspólnie"

W poniedziałek 8 lipca odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz klubu oraz miasta. Na niej poruszono m.in. wątek przyszłości klubu. Właściciel zapewnił, że w kolejnym sezonie Warta ma grać ponownie w Grodzisku Wielkopolskim, o co wnioskowała  w procesie licencyjnym. Później klub chce wrócić do Poznania.

- Od wielu tygodni palącym tematem jest to, gdzie będziemy grali. Jako klub byliśmy przygotowani na wiele scenariuszy, ale na pewno nie na to, że po spadku będziemy szukać miejsca do grania - podkreślił właściciel Warty Bartłomiej Farjaszewski.

Działacz jasno zadeklarował, że teraz najważniejsze będzie wspólne działanie. - To dzisiejsze spotkanie pokazuje rangę sprawy. Myślę, że udało się zaznajomić panie posłanki i panów posłów z tematem. Teraz musimy wspólnie szukać rozwiązania naszego problemu. Warta musi wrócić do Poznania - skomentował.

Poruszono także wątek modernizacji starego stadionu przy Drodze Dębińskiej. Klub chce grać tam już za rok. Aby w tak krótkim czasie udało się odnowić zapuszczony i zniszczony obiekt, potrzebna będzie pomoc ze wszystkich stron - miasta, sponsorów, a nawet rządu. Wiele zależy teraz jednak od decyzji komisji licencyjnej - ta musi wyrazić zgodę na to, aby Warta kolejny sezon spędziła w Grodzisku, a dopiero za rok wróciła do Poznania.

Początek sezonu I ligi już w przyszłym tygodniu. Zespół prowadzony przez Piotra Jacka zagra na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, a tydzień później podejmie u siebie Wisłę Płock.

Czy Warta Poznań wróci do Ekstraklasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.