Wisła Kraków zaskoczyła! Oto nowy sponsor strategiczny

Wisła Kraków wreszcie to ogłosiła. Po zakończeniu umowy z Orlenem klub przedstawił nowego sponsora, który znajdzie się na froncie koszulek meczowych. Spekulacje wskazywały jednak na inną firmę. Nie znany bukmacher, a jedna z firm, która wspiera Wisłę już od kilku lat, będzie eksponowana w I lidze oraz w europejskich pucharach.

Kontrakt Wisły Kraków z firmą Orlen wygasł 30 czerwca i stało się jasne, że klub będzie potrzebował nowego sponsora. Logo potentata paliwowego w ostatnich latach znajdowało się na przodzie koszulki zespołu, a więc w najbardziej prestiżowym i jednocześnie najdroższym dla sponsorów miejscu. Media spekulowały, że Wisła lada moment ogłosi nowego kontrahenta i tak się stało.

Zobacz wideo Żelazny: Kojarzył się z "drewniakiem", a teraz jest absolutnie najważniejszym piłkarzem

Wisła Kraków ma nowego sponsora. Logo trafiło na przód koszulki

Media informowały, że jeszcze dziś Wisła ogłosi nowego sponsora i będzie to znana firma bukmacherska. Klub jednak zaskoczył i na przodzie koszulki znajdzie się kto inny - firma Texom z branży budowlanej. Ten podmiot wspiera krakowski klub już od 2021 roku i w kolejnym sezonie ma poszerzyć swoje wpływy. Zarobi na tym też klub. 

"W rozgrywki 2024/2025 Wisła Kraków wkroczy z nowym Sponsorem Strategicznym, którym zostanie Texom. Logotyp firmy znajdzie się w centralnym miejscu trykotów meczowych Białej Gwiazdy" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Firma budowlana została sponsorem strategicznym. W poprzednim sezonie pojawiała się m.in. jako sponsor domowych meczów Wisły. 

Dodatkowo z komunikatu dowiadujemy się, że "Prezes firmy Texom - Krystian Woś - zasiądzie w Radzie Nadzorczej klubu Wisła Kraków". Logo firmy ma być widocznie nie tylko na koszulkach, ale również m.in. na stadionie klubu przy ul. Reymonta.

"Będzie to najwyższa umowa w historii na tę część trykotu pod numerem, której wartość przekroczy przychód ze sponsora głównego z roku 2018/2019 w ekstraklasie umiejscowionego na przodzie koszulki" - pisał niedawno prezes Wisły Jarosław Królewski w serwisie X. Nie wiadomo, czy to właśnie firma Texom została rekordzistą, czy na przodzie koszulki znajdzie się jeszcze miejsce dla Superbet, a więc zapowiadanego przez media bukmachera. 

Nowy sezon Wisła Kraków rozpocznie od dwumeczu z KF Llapi w eliminacjach do Ligi Europy. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 11 lipca o 20:30 w Krakowie, a rewanż odbędzie się tydzień później. 

Czy Wisła Kraków w sezonie 2024/25 wywalczy awans do ekstraklasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.