Wieczysta błysnęła. Ograła spadkowicza ekstraklasy!

Wieczysta Kraków z grubej rury rozpoczęła przygotowania do gry w II lidze. Klub z Krakowa w swoim pierwszym letnim sparingu pokonał spadkowicza z ekstraklasy - ŁKS Łódź 2:1.

Wieczysta Kraków w sezonie 2024/25 po raz pierwszy zagra w II lidze. Przygotowując się do rywalizacji na trzecim poziomie rozgrywkowym drużyna Sławomira Peszki została już wzmocniona takimi piłkarzami, jak m.in. Michał Feliks (ostatnio Ruch Chorzów), Lisandro Semedo (Radomiak Radom), Michał Koj (Puszcza Niepołomice) czy Hiszpanie Chuma i Dani Sandoval (obaj Merida AD).

Wieczysta Kraków zaskoczyła w sparingu spadkowicza z ekstraklasy

W sobotę z kolei krakowski klub rozegrał pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym, na wyjeździe ze spadkowiczem z ekstraklasy - ŁKS Łódź, który z kolei zagrał po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera Jakuba Dziółki.

Po pierwszej połowie w Łodzi był bezbramkowy remis, a wszystkie trafienia padły już po przerwie. Dziesięć minut po zmianie stron, po podaniu Michała Fidziukiewicza i rykoszecie piłka trafiła do rozpędzonego Karola Danielaka, który precyzyjnym płaskim strzałem z 16 metrów zaskoczył Łukasza Bombę, bramkarza ŁKS.

W 75. minucie do remisu doprowadził Levent Gulen, który strzałem głową wykończył składną akcję łodzian i dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Ostatnie słowo należało jednak do Wieczystej, a konkretnie do jej nowego hiszpańskiego napastnika Chumy, który wykorzystał podanie Tomasza Swędrowskiego i sytuację sam na sam z bramkarzem ŁKS. Dzięki jego trafieniu Wieczysta zwyciężyła 2:1.

ŁKS w poniedziałek uda się na dziesięciodniowe zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej, z kolei Wieczysta (która w II lidze będzie rywalizować z rezerwami łódzkiego klubu) będzie jeszcze przez tydzień trenować na własnych obiektach (6 lipca zagra sparing z Siarką Tarnobrzeg), by następnie udać się na obóz do Arłamowa.

Rozgrywki ligowe wcześniej rozpocznie klub z Krakowa, który 20 lipca zainauguruje je meczem u siebie ze spadkowiczem z I ligi - Resovią. Mecz ŁKS z Wisłą Kraków zaplanowany na ten sam weekend został z kolei przełożony na wniosek grającej w eliminacjach europejskich pucharów "Białej Gwiazdy". Wobec tego drużyna Jakuba Dziółki rozpocznie ligę od wyjazdu do Gdyni na starcie z Arką 29 lipca.

Czy Wieczysta Kraków awansuje do I ligi?