Królewski już się z tym nie kryje. Wisła zbije fortunę. "Najwyższa umowa w historii"

Wisła Kraków ostatni sezon zakończyła z Pucharem Polski, ale bez awansu do ekstraklasy. Przez to jej sytuacja finansowa znacząco się nie poprawi, chociaż pojawił się pewien promyk nadziei. Jarosław Królewski potwierdził, że niebawem klub ogłosi nowego sponsora, który wyłoży ogromne pieniądze. "Będzie to najwyższa umowa w historii na część trykotu pod numerem" - ogłosił w mediach społecznościowych.

Wisła Kraków w ostatnim sezonie zdobyła Puchar Polski i awansowała do europejskich pucharów, ale nie zrealizowała najistotniejszego celu, jakim był awans do ekstraklasy. To wiąże się dla klubu ze sporymi stratami finansowymi, którym trzeba jakoś zaradzić. I w jakimś stopniu uda się to zrobić.

Zobacz wideo Listkiewicz nie ma wątpliwości: Probierz przywrócił życie w tej drużynie

Jarosław Królewski zapowiada przełomową umowę Wisły Kraków. Lepiej niż w ekstraklasie

Informacje w tej sprawie przekazał Jarosław Królewski, właściciel i prezes Wisły. "Na przyszły tydzień planujemy między innymi ogłoszenie nowego sponsora na tył koszulki. Będzie to najwyższa umowa w historii klubu na część trykotu pod numerem, której wartość przekroczy przychód ze sponsora głównego z roku 2018/2019 w ekstraklasie, umiejscowionego na przodzie koszulki. Najbliższe dni będą ciekawe" - napisał na Twitterze.

O jaką firmę chodzi? Według doniesień medialnych będzie to podmiot z branży bukmacherskiej. Wartość umowy ma wynieść 2,5 mln zł rocznie, choć wtedy jeszcze nie było pewności, czy "podana kwota dotyczy wariantu, w którym Wisła awansuje do ekstraklasy". Zgadza się natomiast to, że logo firmy znajdzie się na tylnej części koszulek.

Wisła Kraków będzie miała nowego sponsora. Z innym może się pożegnać

Wisła niebawem ogłosi nowego sponsora, ale w najbliższym czasie może zakończyć współpracę z innym partnerem. Z finansowania klubu ma wycofać się spółka Orlen Oil, której logo widniało w najbardziej eksponowanym miejscu, na przedzie koszulki. To przynosiło krakowianom zysk w wysokości 5-6 mln zł rocznie.

Wiele w kwestiach sponsorskich powinno wyjaśnić się jeszcze przed nowym sezonem. Ten Wisła Kraków rozpocznie już 11 lipca od meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Jej rywalem będzie kosowskie KF Llapi.

Czy Wisła Kraków awansuje do fazy grupowej europejskich pucharów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.