Wisła Kraków dopina pierwszy transfer. To wschodząca gwiazda

Wisła Kraków bardzo zawiodła i nie awansowała do ekstraklasy. Tym samym kolejny sezon spędzi w I lidze. Działacze nie próżnują i budują zespół, który będzie w stanie powalczyć o powrót do elity. Na początku pożegnali się między innymi z dyrektorem sportowym Kiko Ramirezem i trenerem Albertem Rude. Teraz klub jest bliski dopięcia pierwszego transferu, o czym poinformował portal Meczyki.pl.

Jednym z głównych celów Wisły Kraków w minionym sezonie był powrót do ekstraklasy. Drużyna kompletnie jednak zawiodła i nie zapewniła sobie miejsca nawet w barażach. Finalnie zakończyła rozgrywki dopiero na 10. miejscu. Udało jej się natomiast nieoczekiwanie wygrać Puchar Polski i z tego powodu zagra w eliminacjach Ligi Europy

Zobacz wideo Transferowy hit reprezentanta Polski? Ależ słowa o Jose Mourinho

Oto pierwszy transfer Wisły Kraków przed kolejnym sezonem

Obecnie w Wiśle trwa wielka przebudowa. Najpierw z klubem pożegnał się dyrektor sportowy Kiko Ramirez, a później trener Albert Rude. Odeszło także wielu piłkarzy, takich jak między innymi David Junca i Eneko Satrustegui. Teraz działacze skupiają się na pierwszych wzmocnieniach. Jak poinformował portal Meczyki.pl, do Krakowa ma trafić Olivier Sukiennicki ze Stali Stalowa Wola. Zdaniem portalu zawodnik ma kosztować Wisłę 250 tysięcy złotych. 

Sukiennicki jest piłkarzem Stali Stalowej Wola od lata zeszłego roku. 21-letni defensywny pomocnik w minionym sezonie rozegrał łącznie 29 meczów, w których strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty. Mocno przyczynił się do awansu Stali do I ligi. Dziennikarze dodali również, że Wisła była zainteresowana ściągnięciem Przemysława Misiaka z Pogoni Siedlce, ale ten ma trafić do Wisły Płock. 

Z kolei miejsce Alberta Rude na ławce trenerskiej zajmie Kazimierz Moskal. Klub poinformował o tym oficjalnie we wtorek. Moskal w przeszłości był piłkarzem Wisły Kraków. Łącznie zagrał dla niej w 289 meczach, w których zdobył 55 bramek. Dwukrotnie sięgał z nią po tytuł mistrza Polski, a ponadto dwa razy triumfował w Pucharze Polski oraz jednokrotnie w Superpucharze i Pucharze Ligi. Po zakończeniu kariery prowadził również trzykrotnie pierwszy zespół. 

Czy Wisła Kraków w przyszłym sezonie wróci do ekstraklasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.