Media: Dogadali się! Wisła Kraków znalazła nowego trenera. Wielki powrót

Wisła Kraków nie wywalczyła bezpośredniego awansu do Ekstraklasy, a także nie znalazła się w strefie barażowej. To oznacza, że Wisła będzie grać trzeci sezon z rzędu w I lidze. Wiadomo już, że wtedy trenerem nie będzie już Albert Rude. Na kogo zdecydowała się Wisła? WP SportoweFakty podaje, że wybór władz Wisły padł na szkoleniowca, który ma za sobą pracę dla tego klubu, także w roli asystenta. To powrót do Krakowa po blisko dziewięciu latach.

Wisła Kraków nie wywalczyła awansu do Ekstraklasy w drugim sezonie z rzędu. W rozgrywkach 22/23 Wisła odpadła w półfinale baraży z Puszczą Niepołomice (1:4), a teraz zajęła dziesiąte miejsce. W ostatniej kolejce przegrała 0:3 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, a w czterech ostatnich meczach zdobyła jeden punkt. Wisła wygrała jednak Puchar Polski, więc w kolejnym sezonie zagra w eliminacjach do Ligi Europy, zaczynając od pierwszej rundy.

Zobacz wideo Probierz zaskoczył wszystkich! "Chcieliśmy zrobić niespodziankę"

Wiemy też, że Wisły w przyszłym sezonie nie poprowadzi Albert Rude. Klub chciał przedłużyć umowę z Hiszpanem, ale nie udało się dojść do porozumienia. "Bardzo chcieliśmy przedłużyć umowę i kontynuować współpracę w ramach długoterminowego projektu. To wspaniały człowiek, wybitny specjalista" - mówił prezes Jarosław Królewski, cytowany w oficjalnym komunikacie Wisły. Teraz pojawiają się informacje w mediach, z których wynika, że jest już znany następca Rude.

To będzie nowy trener Wisły Kraków. Wielki powrót

Portal WP SportoweFakty informuje, że Wisła dokonała wyboru, jeśli chodzi o zatrudnienie nowego trenera. Wybór padł na Kazimierza Moskala. "Docierają do nas informacje, nawet z hasłem, że sprawa jest już po prostu przesądzona" - czytamy w artykule. Zgodnie z informacjami wspomnianego źródła, pozostało tylko podpisanie odpowiednich dokumentów. Oficjalnie angaż Moskala w Wiśle ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu.

"Szkoleniowiec ma na swoim koncie awanse do Ekstraklasy, a nie ma co ukrywać, że to pozostaje celem Wisły, choć jak zapowiadał jej właściciel, narracja przed nowym sezonem nie będzie już tak jednoznaczna" - dodaje serwis WP SportoweFakty. Moskal wróci do Wisły po blisko dziewięciu latach przerwy. Po raz ostatni pracował w tym klubie od marca do listopada 2015 r. Wcześniej Moskal prowadził Wisłę od kwietnia do czerwca 2007 r., a od listopada 2011 do marca 2012 r. był jej tymczasowym szkoleniowcem.

Moskal grał w barwach Wisły w latach 1982-1990 i 1999-2003. Moskal ma za sobą też pracę dla Wisły w roli asystenta Adama Nawałki, Roberta Maaskanta, Henryka Kasperczaka oraz Tomasza Kulawika.

Poza Wisłą Kraków Moskal pracował w Bruk-Bet Termalice Nieciecza (2012-2013), GKS-ie Katowice (2013-2014), Pogoni Szczecin (2016-2017), Sandecji Nowy Sącz (2017-2018), ŁKS-ie (2018-2020, 2022-2023) i Zagłębia Sosnowiec (2020-2021).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.