Biło się o niego pół Polski. Znalazł nowy klub. Jest oficjalny komunikat

Mariusz Misiura ostatnie trzy lata spędził w Zniczu Pruszków, który pod jego okiem stał się solidnym pierwszoligowym zespołem. W ostatnich miesiącach o 43-latka biło się pół piłkarskiej Polski - Misiura był dogadany z Wartą Poznań, ale po spadku tego zespołu umowa nie weszła w życie. Ostatecznie szkoleniowiec zostanie w I lidze i poprowadzi drużynę, która jeszcze niedawno grała w Ekstraklasie.

Kiedy kilka tygodni temu Mariusz Misiura żegnał się z Wisłą Płock typowano, że za kilka tygodni może on prowadzić zespół Ekstraklasy. Najbliżej było do jego przejścia do Warty Poznań. Umowa była już podpisana, ale według ustaleń Dawida Szymczaka ze Sport.pl znalazła się w niej klauzula unieważniająca porozumienie w przypadku degradacji Warty. Tym samym 43-latek nie trafił do stolicy Wielkopolski.

Zobacz wideo Probierz szczerze o powołaniach: Mieliśmy znaki zapytania

Decyzja zapadła. Mariusz Misiura trenerem Wisły Płock! 

Ostatecznie Mariusz Misiura dalej będzie pracował w I lidze. W sobotę 1 czerwca, a więc w dzień 43. urodzin szkoleniowca, jego zatrudnienie ogłosiła Wisła Płock, która kilka dni temu rozstała się z Dariuszem Żurawiem.

"1 czerwca urodziny obchodzi nowy trener Nafciarzy Mariusz Misiura, który właśnie związał się z naszym klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia" - poinformowano na łamach mediów społecznościowych klubu.

Sam Misiura udzielił już pierwszego wywiadu na łamach klubowego kanału. Przyznał, że podpisanie umowy z Wisłą jest dla niego pięknym prezentem urodzinowym. Dlaczego wybór padł na Wisłę? - Prezes i dyrektor sportowy był na spotkaniu bardzo konkretny. Mają konkretną wizję, co do mojej osoby. Podoba mi się też bardzo drużyna, ma duży potencjał, ale znalazła się w trudnym momencie. Uważam, że mogę im pomóc, a z drugiej strony drużyna może mi pomóc na mojej ścieżce trenerskiej - mówił Misiura.

Wisła Płock miniony sezon zakończyła na siódmym miejscu w I lidze. Do baraży zespołowi z Płocka zabrakło dwóch punktów. Tym samym płocczanie spędzą drugi z rzędu sezon na zapleczu, a zadaniem Misiury będzie powrót do Ekstraklasy.

Czy Wisła Płock pod wodzą Mariusza Misiury awansuje do Ekstraklasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.