Burza wokół Wisły Kraków. Ogłosili decyzję i się zaczęło

Albert Rude nie będzie dłużej trenerem Wisły Kraków - poinformowano w piątek w oficjalnym komunikacie klubu. Nieoczekiwanie dalszej współpracy nie widział sam szkoleniowiec, gdyż władze Wisły chciały z nim przedłużyć kontrakt. Błyskawicznie na informację o rozstaniu zareagowali dziennikarze, którzy podsumowali jego kadencję. "Tu jest problem" - przekazał Paweł Karpiarz ze Sport.pl.

Wisła Kraków zaczęła prawdziwe "porządki" po kompromitującym zakończeniu I ligi. Mimo zdobycia Pucharu Polski nie udało jej się osiągnąć najważniejszego celu, czyli powrotu do ekstraklasy. Piłkarze kompletnie rozczarowali kibiców, przez co kilku z nich pożegnało się z już z zespołem. Jak się okazuje, gruntowne roszady czekają również pion sportowy.

Zobacz wideo Tak wygląda bolid Red Bulla z bliska! Niecodzienny widok

Eksperci reagują na zwolnienie Alberta Rude. "Mam kandydata"

Zakończenie współpracy z dyrektorem sportowym Kiko Ramirezem to nie jedyna zmiana w strukturach klubu. Wisła opublikowała w piątek oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że dotychczasowy trener Albert Rude rozstaje się z drużyną. "To wspaniały człowiek" - zakomunikował prezes Jarosław Królewski.

Bardzo szybko wpis krakowskiego klubu wywołał spore poruszenie w mediach. "Mam kandydata. Nie z komputera, tylko takiego, który poprowadzi Was do ekstraklasy" - napisał na portalu X były prezes PZPN Zbigniew Boniek. O jakiego trenera mogło mu chodzić? Na ten moment nie wiadomo. Tuż po tym zaznaczył jednak, że docenia hiszpańskiego szkoleniowca. "Poważnie i szczerze to mi trochę gościa żal. Pomógł zdobyć Puchar Polski, wydawał się kumaty. Cóż, samo życie" - podsumował.

"Oczywiście dobrze, ale psów na nim wieszać nie zamierzam. Ktoś go tu zatrudnił, myślał, że to dobry pomysł i jeszcze chciał zostawić. Tu jest problem. I ta sama osoba będzie wybierać nowego trenera. Dzięki za puchar" - przekazał Paweł Karpiarz ze Sport.pl.

"Puchar Polski okazał się pocałunkiem śmierci" - oznajmił Jakub Seweryn ze Sport.pl.

"Czy ktoś z kadry Wisły w ogóle się uchowa? Dawno takiej czystki nie widziałem. Co godzinę komunikat, że ktoś odchodzi" - napisał Maciej Łanczkowski z dziennika "Piłka Nożna".

"Ostatecznie piłka nie została odkryta na nowo. Algorytmy zawiodły" - podsumował Marek Wawrzynowski z "Przeglądu Sportowego Onet".

"Oficjalnie: Albert Rude odchodzi z Wisły Kraków" - przekazał Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl, dodając fragment wymiany zdań z rzeczniczką klubu Karoliną Kawulą, która twierdziła, że Wisłą nie rozmawia z żadnym innym trenerem. "Oj, Samuel. Odejście trenera nie jest jednoznaczne, z tym że klub z kimś rozmawia. Prezes też Ci tłumaczył, ale..." - czytamy.

"Zakończenie Projektu. Chłop popracował pół roku i zwinął mandżur. Równie dobrze można 'projektami' nazywać trenerskie przygody Macieja Bartoszka. Choć Bartoszka to na ogół jednak zwalniają, gdy on chce dalej pracować" - wypalił Michał Kołkowski z Weszło.

Na dużo obszerniejszy wpis zdecydował się za to dziennikarz Meczyki.pl Błażej Łukaszewski. "Czyli tak, po pierwsze: Albert Rude nie poradził sobie z podstawowym celem w Wiśle Kraków" - rozpoczął. "Wszyscy oczekują jego zwolnienia. Tymczasem Jarosław Królewski jeszcze w maju deklaruje chęć przedłużenia współpracy. - Zostanie tu nie tylko na kolejny sezon, jeśli tylko zechce. Mam nadzieję, że będzie chciał na dłużej, bo decyzja będzie po jego stronie. Jest częścią szerszego projektu" - przekazał.

"Rude sam dochodzi do wniosku, że sobie nie poradził i nie chce powtórki w nowym sezonie. Stwierdza, że chce odejść. Tylko nie rozumiem, po co w lead komunikatu wybrzmiewa jako 'wspólna decyzja', skoro z dalszej jego części jasno wynika, że to decyzja Hiszpana" - zakończył.

Nie ma żadnych wątpliwości, że Wisła musi zatrudnić nowego trenera błyskawicznie. 11 lipca rozpocznie przecież zmagania w eliminacjach LE.

Czy Wisła Kraków awansuje w przyszłym sezonie do ekstraklasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.