A jednak! Jest decyzja ws. trenera Wisły Kraków. Oficjalnie

Wisła Kraków zanotowała kompromitującą końcówkę sezonu I ligi i finalnie po raz drugi z rzędu nie udało jej się awansować do ekstraklasy. Tym samym w klubie zaczęła się prawdziwa rewolucja, gdyż odszedł już dyrektor sportowy Kiko Ramirez, jak i siedmiu piłkarzy. Jak się okazuje, to wcale nie koniec. Właśnie opublikowano oficjalną decyzję w sprawie przyszłości trenera Alberta Rude.

Wisła Kraków zajęła 10. miejsce w I lidze, co jest ogromną kompromitacją dla całego klubu. Kiedy na początku maja zwyciężyła Puchar Polski, wydawało się, że pójdzie za ciosem i wywalczy powrót do ekstraklasy. Ale tak się nie stało, gdyż w czterech kolejnych starciach zdobyła zaledwie jeden punkt i straciła szansę na awans. Konsekwencje tej porażki poniósł już dyrektor sportowy Kiko Ramirez.

Zobacz wideo Probierz szczerze o powołaniach: Mieliśmy znaki zapytania

Oficjalnie. Albert Rude odchodzi z Wisły Kraków

Wisła Kraków opublikowała w piątek oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że z pracą pożegnał się również dotychczasowy trener Albert Rude. - Bardzo chcieliśmy przedłużyć kontrakt i kontynuować współpracę w ramach długoterminowego projektu. To wspaniały człowiek, wybitny specjalista i głęboko wierzę, że w przyszłości trener w którejś z pięciu najważniejszych lig na świecie - powiedział prezes Jarosław Królewski.

- Wisła na zawsze pozostanie w moim sercu. Przychodząc tutaj, miałem określone cele. Część z nich udało się osiągnąć, ale najważniejszego - jakim był awans do Ekstraklasy - nie. (...) Przeprowadziłem głęboką analizę czasu spędzonego tutaj i wierzę, że moja praca na pewno przyniesie odpowiednie korzyści w średnio i długoterminowej perspektywie, ale obecnie klub ma inne potrzeby - oznajmił Rude.

Boniek reaguje na zmianę trenera w Wiśle. "Mam kandydata"

Na tę decyzję bardzo szybko zareagował były prezes PZPN Zbigniew Boniek. "Mam kandydata. Nie z komputera, tylko takiego, który Was wprowadzi do Ekstraklasy" - rozpoczął. Po chwili docenił jednak hiszpańskiego szkoleniowca: "Poważnie i szczerze to mi trochę gościa żal. Pomógł zdobyć Puchar Polski, wydawał się kumaty. Cóż, samo życie" - podsumował.

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Wisła przeprowadza "wietrzenie szatni", gdyż aż siedmiu piłkarzy opuszcza zespół. Podano również, że z klubem rozstał się jeden z najlepszych strzelców Szymon Sobczak, z którym nie przedłużono kontraktu. Dla kibiców krakowskiego zespołu najważniejszą kwestią jest jednak to, czy piłkarzem Wisły pozostanie wciąż Angel Rodado.

Czy Wisła Kraków awansuje w przyszłym sezonie do ekstraklasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.