Eksperci piszą o tym, co zrobił Motor Lublin! Powtarzają jedno na okrągło

"Piłka nie zawsze jest sprawiedliwa, ale dziś była", "zasłużony awans", "zwyciężył futbol" - takie komentarze pojawiają się po pierwszym półfinale baraży o ekstraklasę. Motor Lublin i Górnik Łęczna przez 120 minut nie były w stanie strzelić gola. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Dziennikarze i eksperci nie mieli wątpliwości. Od razu wskazali jednego bohatera.

Motor Lublin został pierwszym finalistą baraży o awans do ekstraklasy. W czwartek na własnym stadionie pokonał Górnika Łęczna w konkursie rzutów karnych. Wcześniej utrzymywał się bezbramkowy remis i spora w tym zasługa bramkarza gości Macieja Gostomskiego, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami i obronił strzał z rzutu karnego Piotra Ceglarza. W serii jedenastek nie miał już jednak nic do powiedzenia. Motor strzelał już bezbłędnie i wygrał 4:2, dzięki znakomitej postawie drugiego z bramkarzy - Kacpra Rosa.

Zobacz wideo Probierz zaskoczył wszystkich! "Chcieliśmy zrobić niespodziankę"

Boniek bije brawo Motorowi. I przestrzega: "Droga jeszcze daleka"

- Motor (emotikony oklasków), ale droga jeszcze daleka. Teraz Arka - Odra - podsumował krótko Zbigniew Boniek.

- Piłka nie zawsze jest sprawiedliwa, ale dziś była. Motor absolutnie zasłużenie w finale. Brawo dla zespołu i trenera Stolarskiego - pogratulował komentator Maciek Szcześniak.

Dziennikarze sporą uwagę poświęcili także rywalizacji obydwu bramkarzy - Macieja Gostomskiego z Górnika i Kacpra Rosy z Motoru. - Trener Stolarski aż nie dowierza. Gostomski wyczyniał cuda w bramce, ale jego koledzy dali ciała w serii jedenastek. Zwyciężył futbol - podsumował Bartosz Wieczorek z TVP Sport.

Eksperci orzekli jednoznacznie po meczu Motor - Górnik. "Kacper Rosa boahterem"

- Cuda robił w bramce Maciej Gostomski przez 120 minut meczu Motor - Górnik, ale to ostatecznie Kacper Rosa bohaterem - wybroniony strzał Warchoła w końcówce dogrywki i obroniony karny Dziwniela na wagę awansu do finału baraży - podsumował Mateusz Orłowski, dziennikarz FlashScore.

- Rządzi w Lublinie Kacper Rosa, a nie Maciej Gostomski! - napisał Tomek Pluta.

- Zasłużony awans Motoru Lublin do finału baraży, choć jeśli drużyna z Lublina chce myśleć o awansie, to powinna poprawić skuteczność - ocenił Michał Kaczor z Radia Rekord.

- Finał barażów o Ekstraklasę z udziałem Motoru Lublin? W sumie zasłużony awans do decydującego meczu, bo z perspektywy sezonu ekipa ze stolicy Lubelszczyzny grała równiej - skomentował dziennikarz Krzysztof Rosłoński.

Czy Motor Lublin awansuje do ekstraklasy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.