Jest oświadczenie ws. przyszłości Wisły Kraków. Wiadomo co dalej

Wisła Kraków przeżyła słodko-gorzki maj. Na początku miesiąca sensacyjnie sięgnęła po Puchar Polski, pokonując w finale Pogoń Szczecin. Natomiast pod koniec znów nie dała rady wrócić do ekstraklasy. Zwieńczeniem fatalnego sezonu krakowskiego zespołu w I lidze była porażka 0:3 w ostatniej kolejce przeciwko Termalice. Jaka przyszłość czeka Wisłę? W niedzielę klub wydał specjalne oświadczenie.

2:1 z Pogonią Szczecin w finale Pucharu Polski było ostatnim zwycięstwem, jakie do tej pory odniosła Wisła Kraków. Później drużyna prowadzona przez Alberta Rude zremisowała 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec, a następnie przegrała 3:4 z Lechią Gdańsk i aż 2:5 z GKS-em Katowice. W ostatniej kolejce klub z Małopolski miał jeszcze ostatnią szansę na wywalczenie baraży. W niedzielę zagrał z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. W przypadku zwycięstwa i innych sprzyjających okoliczności losu krakowianie mieli jeszcze szansę na udział w play-offach, jednak znów ponieśli kompromitującą porażkę.

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Wisła wydała komunikat ws. przyszłości. "Budżet klubu wymaga ponownego dostosowania"

Na własnym stadionie Wisła przegrała 0:3. Kluczowym momentem meczu była czerwona kartka dla Marco Carbo Bellaparta z 25. minuty, po której gospodarze grali w osłabieniu. Co ciekawe, był to czwarty czerwony kartonik dla piłkarza Wisły Kraków w trzech ostatnich meczach I ligi. Ostatecznie zespół Alberta Rude zajął dopiero 10. miejsce w tabeli i trzeci sezon z rzędu spędzi na zapleczu ekstraklasy.

Z tego powodu kibice krakowskiej drużyny zaczęli zastanawiać się nad przyszłością klubu, szczególnie na płaszczyźnie finansowej. Nie od dziś wiadomo, że Wisła w niedalekiej przeszłości borykała się z ogromnymi problemami. I kiedy wydawało się, że wychodzi na prostą, spadła do I ligi. Tuż po porażce z Termalicą na oficjalnej stornie internetowej pojawiło się oświadczenie, w którym klub poinformował o planach na najbliższe lata.

Z przekazanych informacji wynika, że fani Wisły mogą spać spokojnie. "Założenia finansowe na kolejną edycję były budowane dwutorowo - w przypadku awansu do Ekstraklasy i jego braku. Oznacza to, że w funkcjonowanie Wisły Kraków nie jest zagrożone, natomiast budżet klubu wymaga ponownego dostosowania do pierwszoligowych warunków. Wpływy z tytułu wywalczonego FORTUNA Pucharu Polski oraz eliminacji do Ligi Europy/Ligi Konferencji przeznaczone zostaną na bieżącą działalność. O dalszych krokach będziemy informować w następnych tygodniach." - czytamy.

Następnie Wisła przekazała, że trzyletni plan działania klubu poznamy wraz z końcem czerwca. "Do końca czerwca klub przedstawi strategię funkcjonowania organizacji w perspektywie 3 lat, obejmującą wszystkie poziomy rozgrywkowe." - dodano. Krakowianie mogą cieszyć się z wygranego Pucharu Polski, dzięki któremu znacząco podreperują budżet. Do tego dojdą jeszcze środki z eliminacji do Ligi Europy.

Nowy sezon I ligi ruszy 20 lipca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.